Sisteme virüs bulaştı ve para isteniyor

Kanka senin güvenlik duvarı, win defender felan etkin mi? Çünkü şu ana kadar bu yazılımı algılaması gerekirdi.

Ya arkadaşlar bunlar nasıl yorumlar. Format felan atmadan önce belirtmeni isterim.
• Kilitlenen, bozulan, kullanamadığın dosyaların var mı?
• Beni oku dosyası nereden geldi.
• Virüs ve malware taraması yaptın mı?
• Bozuk dosyaların, nesnelerin ekran görüntülerini paylaşabilir misin?

Eğer değerli ve cidden istenilen parayı vereceğin değerde bir şey var ise parayı verebilirsin
fakat değersiz ve tekrardan kolayca elde edebileceğin şeyler varsa küçük bir format ile hiçbir sorun kalmaz.
Kardeşim parayı versede vermeyecekler ki.

Ya arkadaşlar bunlar nasıl yorumlar. Format felan atmadan önce belirtmeni isterim.
• Kilitlenen, bozulan, kullanamadığın dosyaların var mı?
• Beni oku dosyası nereden geldi.
• Virüs ve malware taraması yaptın mı?
• Bozuk dosyaların, nesnelerin ekran görüntülerini paylaşabilir misin?
Dostum eğer Ransomware sunucusu tarafından dosyalar şifrelenmişse bu soruların hepsi boş oluyor. :)
%99'u da öyle artık.
Beni oku dosyası Ransomware'den geldi, nereden gelecek? :D

Virüs ve malware taraması aynı taramalardır, virüs / malware diye iki ayrı tarama yok. Tarama yaptığında ise dosyalarını kurtarma şansı daha da düşer.
Ekran görüntülerini paylaşmak dosya uzantısını gösterecek sana...

Sorduğun soruların hepsi bilgisizce yazılmış, bir mantığı olmayan şeyler. "Bunlar nasıl yorumlar" demeden önce bu konuyu bir araştır istersen. :D

Son düzenleme:
Beni oku dosyası Ransomware'den geldi, nereden gelecek? :D
Bu adam ne yaptı da virüs bulaştı onu soruyorum. Bilgisayarda neler yaptı, neler yapılabilir bilmek istiyorum. Elde herhangi bir bilgi olmadan ne araştırayım? "Virüs ve malware taraması yaptın mı?" diye sorar iken yap diye sormadım zaten. Zırt bırt bir şeylere atlamayı bırakın artık. Ha evet zaten dosya uzantılarını görmek için sordum ki araştırayım. Başka yaşayanlar var mı diye. Yardım etmekten çok yazmayı seviyorsunuz heralde. Yazdığın cevabın konuya faydası var mı?

Son düzenleme:
Elinde bir sürü bilgi var zaten, görmüyorsun.
1580387574329.png

Başka yaşayanlar var mı diye.
Tek bir kişi için yapılmadığına göre, vardır herhalde. :D

Bunları decrypt etmenin herhangi bir yolu yok. Decrypt için konuya faydalı olacak bir cevap da yok. Sorduğun soruların hepsi anlamsız sorular. Elindeki bilgilerle araştırmayı denemiyorsun daha. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı