Sistemi açınca "bilgisayar düzgün başlatılmadı" hatası

WaiiXD

Hectopat
Makaleler
4
Dostlar PC'yi bu sabah açtığım gibi bu hata çıktı ve sürekli döngüye giriyor. (Windows'a devam et deyince tekrar buraya atıyor) Format atmayı deneyebilirim ama HDD ve SSD sorunlu olduğu için bir yerde takılıp orada daha da PC'yi batırabilirim.
Edit: Dostlar bilgisayar şimdi açıldı ve Windows Cortana'yı çalıştıramıyor tarzı bir uyarı verdi.

Dosya Ekleri

• 20220702_090732.jpg
    20220702_090732.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kendiniz yazmışsınız sorunu zaten. HDD ve SSD sorunlu diye. Bu hatanın sebebi de onlar olmalı.

HDD için şu rehberi deneyebilirsiniz: Rehber: HDD Regenerator ile Bad Sector Düzeltme

Eğer sorun HDD kafasının vurması ise maalesef çözümü yok(kafa değişimi dışında). En kısa zamanda yedekleyin ve o diske veda edin.

Son düzenleme:
Hocam kendiniz yazmışsınız sorunu zaten. HDD ve SSD sorunlu diye. Bu hatanın sebebi de onlar olmalı.

HDD için şu rehberi deneyebilirsiniz: Rehber: HDD Regenerator ile Bad Sector Düzeltme

Eğer sorun HDD kafasının vurması ise maalesef çözümü yok(kafa değişimi dışında). En kısa zamanda yedekleyin ve o diske veda edin.
Ara sıra kafa vurma gibi ses çıkartıyor. (Bilgisayar ilk açıldığında çok ses çıkartıyor)
Garanti karşılıyorsa göndereceğim ama karşılamaz muhtemelen.

Ara sıra kafa vurma gibi ses çıkartıyor. (Bilgisayar ilk açıldığında çok ses çıkartıyor)
Garanti karşılıyorsa göndereceğim ama karşılamaz muhtemelen.
Diskte darbe yoksa, düşürme vs. Bence karşılamalı.

Yerinizde olsam, onarım vs denemeden hemen yollardım garantiye. O sorun ileride mide bulandırır. Düzeldiğini sansanız bile ne olacağı belli olmaz. Zira aynı dertten muzdaribim.

Son düzenleme:
Diskte darbe yoksa, düşürme vs. Bence karşılamalı.

Yerinizde olsam, onarım vs denemeden hemen yollardım garantiye. O sorun ileride mide bulandırır. Düzeldiğini sansanız bile ne olacağı belli olmaz. Zira aynı dertten muzdaribim.
Geldi ilk kasayı biraz yere sert bırakmıştım ama ondan bir şey olacağını sanmam yani diske falan zarar gelmemiştir.

Geldi ilk kasayı biraz yere sert bırakmıştım ama ondan bir şey olacağını sanmam yani diske falan zarar gelmemiştir.
Yok hocam o kadar da değil. Sorun disk çalışırken darbe alırsa oluyor. Yani kafa hareket halindeyken. Onun dışında cihaz kapalı iken kafa park halinde zaten. Sizin sorununuz üretim hatası olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı