Sistemi bilgisayarcıya verdikten sonra ekran kartı gözükmüyor

Öncelikle kasanın içine bir göz atın gerçekten arkadaşlara katılıyorum. 2006 senesinde format atılması için bilgisayarımı götürdüğümde 512-512 MB RAM'lerden birisini bu bozuk ya kardeşim at çöpe gitsin diye kandırmaya çalışmıştı. Ancak eve gelip kendim takınca çalıştığını fark ettim.

Diğer türlü aygıt yöneticisinden bir yenileme yapmalısın dedikleri gibi belki silmiş olabilir tamamen.

Sürücünü güncelle. Adamın günahını alma. Hala yoksa kasayı aç içine felan göz gezdir. Yok başka ekran kartıysa git yanına durumu anlat.

Bilgisayarın arkasına baksana bir ekran kartı duruyor mu diye? Aşağıda yatay olarak mı bağlı monitör kablosu yoksa anakarta dik şekilde mi?

Bilgisayarcıdan aldığımda HDMI soketi yerinde yoktu, aradım "VGA kablosu takın HDMI yeri yanmıştı." dedi halbuki önceden çok rahat kullanıyordum yanmamıştı. Ayrıca HDMI ekran kartına bağlanıyormuş sanırsam ve şu an anakartın yanında hiçbir şey yok büyük ihtimalle arakladı.

Bilgisayarcıdan aldığımda HDMI soketi yerinde yoktu, aradım "VGA kablosu takın HDMI yeri yanmıştı." dedi halbuki önceden çok rahat kullanıyordum yanmamıştı. Ayrıca HDMI ekran kartına bağlanıyormuş sanırsam ve şu an anakartın yanında hiçbir şey yok büyük ihtimalle arakladı.
Fotoğraf atma şansınız var mı hocam ?

Dosya Ekleri

• 74EE73E0-7EB6-4DDF-94F4-28E2D438AD7B.jpeg
    74EE73E0-7EB6-4DDF-94F4-28E2D438AD7B.jpeg
    129,2 KB · Görüntüleme: 44
Git al ekran kartını. Baya pahalı bir şey ekran kartı öyle 100-300 bir şey değil. Yüzsüzmüş o kişi. Olmadı polise şikayet et.
Edit: Mesaj 10:50'de yazılmış aldın mı kartı?

Git al ekran kartını. Bayağı pahalı bir şey ekran kartı öyle 100-300 bir şey değil. Yüzsüzmüş o kişi. Olmadı polise şikayet et.
Edit: Mesaj 10:50'de yazılmış aldın mı kartı?

Evet aldım takdırdım, yok yanmışmış bozukmuş dedi taktı çalışıyor sorunsuz.

Kasayı açıp ekran kartının kendisi orada mı diye bakar mısınız?

Geri
Yukarı