Çözüldü Sistemi manuel kurarken ileri tuşu pasif

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LinnOG

Picopat
Aslında sorunum bu:

Sorunun çözümü için manuel kurulum istendi. Ama yapmaya çalıştığımda olmadı. Nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim?
Denediğimde yaşadığım sorun ise bölümü seçmeme rağmen ileri tuşu pasif görünüyor.

Çözüm
Size ne yapmanız gerektiğini söylemiş. 512MB bir bölüm oluşturun. Dosya sistemini FAT32 yapın. Bağlama noktasını /boot/efi yapın. Bayraklardan da "boot" ve "esp" olanları seçin.

UEFI kurulum yaptığınız için EFI bölümü oluşturmanızı söylemiş kısaca.
Genel olarak elle kurulumda yapılan bir hata var. Bağlama noktasını "/" seçmeliniz. Bağlama noktasını seçtiğiniz bölüm birincil bölüm olmalı. Mantıksal bölümlere işletim sistemi kurulamaz.
Bağlama noktasını " /" olarak seçtim ama birincil bölüm ve mantıksal bölümden kastınızı anlamadım hocam. Onu nasıl yapıcaz. Hatta şimdi bidaha kurmaya çalışayım oradaki hatanın fotoğrafını atayım.

Bağlama noktasını "/" olarak seçtim ama birincil bölüm ve mantıksal bölümden kastınızı anlamadım hocam. Onu nasıl yapıcaz. Hatta şimdi bidaha kurmaya çalışayım oradaki hatanın fotoğrafını atayım.
EXT4 yaptığınız bölümü silin. Biçimlendirme yerini tekrar açın. Birincil bölüm ve mantıksal bölüm seçeneklerini görürsünüz.

Hatanın fotoğrafını da atabilirsiniz.

Son düzenleme:
EXT4 yaptığınız bölümü silin. Biçimlendirme yerini tekrar açın. Birincil bölüm ve mantıksal bölüm seçeneklerini görürsünüz.

Hatanın fotoğrafını da atabilirsiniz.
1. 20200811_174336.jpg
2.20200811_174914.jpg
3.20200811_174946.jpg
4.20200811_175007.jpg

Size ne yapmanız gerektiğini söylemiş. 512MB bir bölüm oluşturun. Dosya sistemini FAT32 yapın. Bağlama noktasını /boot/efi yapın. Bayraklardan da "boot" ve "esp" olanları seçin.

UEFI kurulum yaptığınız için EFI bölümü oluşturmanızı söylemiş kısaca.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı