Sistemime bir virüs bulaştı

HARDMehmet3332

Hectopat
Abiler sistemime bugün virüs olduğunu düşündüğüm bir şey geldi Alt+Tab yaptığımda gözüküyor görev yöneticisinde gözüküyor.
Görev yöneticisinden kapatmaya çalışınca da kendinden 1 tane daha açıyor bu sefer 2 tane oluyor adını Windows adı altında gizlese de beni kıllandıran bu oldu.

Görev yöneticisindeki ismi şu şekilde: Microsoft Windows protocol monitor.
Alt+Tab'da gözüken isim ise: Host Del servicio monitor.
Bu nedir daha önce karşılaşan var mıdır? Karşılaşan varsa çözümü nedir bir de yeniyim bağlantı koymak serbest mi bilmiyorum serbestse görüntü de atabilirim.
Virüs programı çalışıyor Windows'unki bir şey yapmıyor. Buna ben de Kaspersky çalıştırdım o da henüz bir şey bulamadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3 KB · Görüntüleme: 209
Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki konuda yazmıştın ama buradan cevaplayalım.

Rkill normalde durdurması lazım. Durdurma işlemi bitince o kendiliğinden kapanacaktır. Ondan sonra rehberdeki taramayı başlat. Bitince rehbere uygun şekilde temizle.

Eğer temizlenmezse ve halen Rkill gerçekten zararlı olmasına rağmen durduramıyorsa imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.

Aşağıdaki konuda yazmıştın ama buradan cevaplayalım.

Rkill normalde durdurması lazım. Durdurma işlemi bitince o kendiliğinden kapanacaktır. Ondan sonra rehberdeki taramayı başlat. Bitince rehbere uygun şekilde temizle.

Eğer temizlenmezse ve halen rkill gerçekten zararlı olmasına rağmen durduramıyorsa imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın inceleyelim.

Bilgisayarı kapatıp açınca rkilli yeniden çalıştırdım bu sefer durdurdu ama o durdurunca da virüs programı bulamadı bende dosya konumunu bildiğim için manuel olarak sildim artık çıkmıyor görev yöneticisinede düşmüyor umarım sorun olmaz.

Son durum nedir?

Valla hocam son durum bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra rkilli tekrar açtım bu sefer buldu ve durdu virüsü o sırada bende Kaspersky'ı çalıştırdım bu sefer o bulamadı virüsü bende konumu bildiğim için manuel olarak kaldırmayı denedim günlük düzenli şekilde kontrol ediyorum bir sıkıntı yok gibi şu anlık çözüldü gibi artık alt taba basınca bir şey çıkmıyor görev yöneticiside temiz Windows dosyaları da temiz duruyor virüs programlarıyla tarıyorum günlük bir şey yok gibi.

Geri
Yukarı