Çözüm Sistemimiz Windows 11 desteklemiyorsa nasıl kurabiliriz?

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhabalar, bu konu hakkında sürekli konu açılmakta. Bu sorunun geçici olduğunu düşünüyorum çünkü tanıtım esnasında tüm cihazlar için uyumlu olacak diye bir tanım kullanıldı. Korkulan olurda Microsoft yeni nesil sistem zorunluluğu (TPM 2.0 gibi) koyarsa bunu çok rahat aşabildiğimizi söylemek isterim. İnternete düzenlenmiş ISO'lar çıkar bu düzenlenmiş ISO'larda bu gereksinimler kaldırılabilir ve böylece herkes sistemine Windows 11 yükleyebilir. Örnek olarak sızan beta ISO'sunu kendim düzenleyerek bu gereksinimleri kaldırdım ve bunu eğer bu gereksinimler kaldırılmazsa tüm çıkan beta veya tam sürümlere yapacağım ücretsiz olarak da sosyalde paylaşacağım. Kısaca korkmanızı gerektiren bir durum yok ki tahminimce Microsoft bunu kendisi kaldıracak :)

Ek olarak sızan betayı kurmak isterseniz (desteklenmeyen sistemlere kurulabilir); Windows 11 ISO (Düzenlenmiş Sürüm)

Son düzenleme:
1 Temmuz'da zaten Insider'a açılacak. Bu sızdırılmış versiyonu kurmayın.
İlk çıkacak olan betalarda TPM 2.0 zorunluluğu olacak gibi. Betalar çıkar çıkmaz ISO haline getirip gereksinimleri kaldıracağım.

İlk çıkacak olan betalarda TPM 2.0 zorunluluğu olacak gibi. Betalar çıkar çıkmaz ISO haline getirip gereksinimleri kaldıracağım.
Gerçekten taktir ediyorum çok güzel bi şey yapıyorsunuz eğer betayı iso haline getirip gereksinimleri kaldırıp paylaşacaksanız ama resmi betalara 1 hafta kala ne zamanın sürümü olduğu bilinmeyen eski bir geliştirici sürümünü paylaşmanız yanlış bence.

Gerçekten taktir ediyorum çok güzel bir şey yapıyorsunuz eğer betayı ISO haline getirip gereksinimleri kaldırıp paylaşacaksanız ama resmi betalara 1 hafta kala ne zamanın sürümü olduğu bilinmeyen eski bir geliştirici sürümünü paylaşmanız yanlış bence.
Yeni paylaşmadım eski konu sızan ISO sadece örnekleme amaçlı ekledim açıkçası.
Hocam kritik soru geliyor ya Windows Update güncelleme kontrolünde bilgisayarda TPM desteği ararsa?
Büyük sürüm güncellemeler hariç Windows update TPM desteğine bakmaz. Sürüm güncellemelerinde ise paylaşacağım ISO'ları indirip setup ile güncelleme yapabileceksiniz.

Merhabalar, bu konu hakkında sürekli konu açılmakta. Bu sorunun geçici olduğunu düşünüyorum çünkü tanıtım esnasında tüm cihazlar için uyumlu olacak diye bir tanım kullanıldı. Korkulan olurda Microsoft yeni nesil sistem zorunluluğu (TPM 2.0 gibi) koyarsa bunu çok rahat aşabildiğimizi söylemek isterim. İnternete düzenlenmiş ISO'lar çıkar bu düzenlenmiş ISO'larda bu gereksinimler kaldırılabilir ve böylece herkes sistemine Windows 11 yükleyebilir. Örnek olarak sızan beta ISO'sunu kendim düzenleyerek bu gereksinimleri kaldırdım ve bunu eğer bu gereksinimler kaldırılmazsa tüm çıkan beta veya tam sürümlere yapacağım ücretsiz olarak da sosyalde paylaşacağım. Kısaca korkmanızı gerektiren bir durum yok ki tahminimce Microsoft bunu kendisi kaldıracak :)

Ek olarak sızan betayı kurmak isterseniz (desteklenmeyen sistemlere kurulabilir); Windows 11 ISO (Düzenlenmiş Sürüm)

Bende kurdum fakat benim eksik olduğum kısım ekranım 6 bit. Windows 11 ilk kurduğumda 8 bit diyordu ekran kartı sürücüsünü kurunca 6 bit oldu. İslemcim i7 7700HQ onun dışında TPM wddm2.7 DX12 desteğim var. Ben sizin paylaştığımız düzenlenmiş ISO'yu kullanıyorum güncelleme alır umarım mağazam henüz güncellenmedi birazda optimizasyon sıkıntısı var onun dışında gayet akıcı.

Bende kurdum fakat benim eksik olduğum kısım ekranım 6 bit. Windows 11 ilk kurduğumda 8 bit diyordu ekran kartı sürücüsünü kurunca 6 bit oldu. İslemcim i7 7700HQ onun dışında TPM wddm2.7 DX12 desteğim var. Ben sizin paylaştığımız düzenlenmiş ISO'yu kullanıyorum güncelleme alır umarım mağazam henüz güncellenmedi birazda optimizasyon sıkıntısı var onun dışında gayet akıcı.
İmajda işletim sistemine herhangi bir müdahale bulunmamaktadır. Sistemi tam uyumlular tüm güncellemeleri Windows Update üzerinden alabiliyor fakat uyumlu olmadığı halde yükleyenler ise bazı güncellemeleri el ile yüklemesi gerekiyor mağza gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı