Sistemin BIOS Ekranına Gelmemesi ve Mavi Ekran Sorunları

Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar çalışirken birden kendine reset atıyordu. Ben de sıcaklıkları kontrol edip, anakart harici donanımın hepsini test edip sağlamlığından emin olduktan sonra kasanın içini açıp parçalarını defalarca kez takıp çıkardım.

Bütün bu şeylerden sonra güç tuşuna dokunduğumda ekran tamamen siyah bir şekilde kalıyor. Fanlar ve diğer bileşenler çalışıyor. Lakin BIOS tuşunu belirten ekran dahi gelmiyor. Ayrıca makine bazen kendine reset atıyor.
Ben de en son BIOS pilini takıp çıkardım ve makine 1 kereye mahsus BIOS'u açtı. Lakin bir mavi ekran aldığım için masaüstünu göremedim.
Son olarak makineye reset atınca makine yine siyah ekranda kalmaya başladı.
Ben de pili tekrar takıp çıkardım. Makine yine 1 kereye mahsus BIOS açtı. Reset atınca yine siyah ekrana atmaya başladı.
En son yeni pil taktım durum aynı.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayar çalışirken birden kendine reset atıyordu. Ben de sıcaklıkları kontrol edip, anakart harici donanımın hepsini test edip sağlamlığından emin olduktan sonra kasanın içini açıp parçalarını defalarca kez takıp çıkardım.

Bütün bu şeylerden sonra güç tuşuna dokunduğumda ekran tamamen siyah bir şekilde kalıyor. Fanlar ve diğer bileşenler çalışıyor. Lakin BIOS tuşunu belirten ekran dahi gelmiyor. Ayrıca makine bazen kendine reset atıyor.
Ben de en son BIOS pilini takıp çıkardım ve makine 1 kereye mahsus BIOS'u açtı. Lakin bir mavi ekran aldığım için masaüstünu göremedim.
Son olarak makineye reset atınca makine yine siyah ekranda kalmaya başladı.
Ben de pili tekrar takıp çıkardım. Makine yine 1 kereye mahsus BIOS açtı. Reset atınca yine siyah ekrana atmaya başladı.
En son yeni pil taktım durum aynı.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Ramlerde sıkıntı olabilir mi. Eski bilgisayarıma yeni RAM taktığımda bu durumu yaşamıştım. Mavi ekranın görüntüsünü atın anlayan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Donanımsal veya sistemsel sorun olabilir. Sistem kontrolu için ilk temiz kurulum dener misin ? Yani kurulum ekranı gelecek mi onu kontrol edelim.
Malesef bilgisayar açılırken siyah ekranda kalıyor. BIOS'a dahi giremiyorum. Çünķü BIOS yüklenmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı