Sistemin boşta sıcaklık değerleri nasıl?

İşlemciniz nedir, belirtmemişsiniz ama ortalama veya orta üstü bir işlemci olduğunu varsayarsak, boşta her ne kadar işlemci sıcaklığı önemli değil de deseler bence önemli.
Boştaki değerler üst limit sıcaklıkları ile de direk orantılı.
Yani boşta sıcaksa, yükte daha da sıcak oluyor. En azından deneyimlediğim sistemlerimde böyle oldu.
Öze gelecek olursam, işlemci de ekran kartı da boşta değerleri sıcak diyebilirim. Fanların durumu, termal bakım ne durumda bilmeden bunları yazıyorum.

Değerler normal. Yeni monitör aldım 2 monitörle kullanıyorum ekran kartı sıcaklığım boşta 51 derecelere çıktı, sizde de iki monitör varsa normal. Tek monitörüm varken sıcaklık 30 31 derecelerde geziyordu.

Benim oturduğum oda normalden çok daha sıcak bir odaydı. Ekran kartım RX-580 45 derecelerde seyrediyordu. Odayı bugün değiştirme fırsatı buldum 42 dereceye indi aman aman bir fark olmadı. Yük altında maksimum 76 dereceyi gördüm. İşlemci için ise 73 derece oldu. Boşta ki sıcaklıklarım sizinkiyle aynı sayılır ve kullandığım masa da aynı, bu sıcaklıklarda ben bir sorun olacağını düşünmüyorum. Afterburner yazılımı ile yük altındayken kaç dereceleri görüyor onları kontrol etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Benim kullandığım ekran kartı boşta 60a kadar çıkıp sonra kendini çalıştırmaya başlıyor fakat sizin bu kasayı yerlestirdiginiz yer hiç sağlıklı değil yukarı koysanız daha iyi olur çünkü sıcak hava doldukça oradaki egzoz da boğulmaya başlar.

Buyurun değerler düz işlemci yanıltabilir ama ekran kartı her şeyi gayet açık ve net anlatıyordur umarım. Klimalı bir ortam değil bulunduğum oda. Kasa lenovonun minicik bir kasası ve içerisin de 1060 6GB GPU var.

Dosya Ekleri

• IMG_20230619_050306.jpg
    IMG_20230619_050306.jpg
    246,9 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı