Sistemin iyi olmasına rağmen Minecraft'ta FPS düşmesi

Hocam o sistem ne kadar? Sistemi yüksek gibi gösterip 3. Nesil işlemci takmışlar 🤨.
1679320840035.png

Hepsiburada'da 6.000₺'ye satılıyormuş. Yani ne diyeyim umarım alan da 9.000₺'den almıyordur.

(GTX 1660 Ti ekran kartlı, i5 9. Nesil işlemcili Rog Strix laptopu sarı siteden kutulu bir şekilde 16.000₺'ye aldım.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi yüksek gibi gösterip 3. Nesil işlemci takmışlar 🤨.
Stratejileri bu zaten. Sistemin kapak fotoğrafına PUBG, Valorant vb. oyunlardan resimler koyup DDR3 RAM ve 10 yıllık 2. el işlemcilerle efsanevi bir kombo yapıyorlar.

Alan arkadaşlarında ikna olduğu konu kasadaki RGB'ler oluyor.

Normalde kırıcı olmamaya çalışıyordum ancak, konu Turbox/Izoly/Dragos'sa pek mümkün değil.

Eki Görüntüle 1708597

Hepsiburada'da 6.000₺'ye satılıyormuş. Yani ne diyeyim umarım alan da 9.000₺'den almıyordur.

(GTX 1660 Ti ekran kartlı, i5 9. nesil işlemcili ROG STRIX laptopu sarı siteden kutulu bir şekilde 16.000₺'ye aldım.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cidden buradan alıp pişman olan insanlara üzülüyorum. Laptop almak yerine 16K'ya kasa toplardım ki öyle yaptım.

Cidden buradan alıp pişman olan insanlara üzülüyorum. Laptop almak yerine 16K'ya kasa toplardım ki öyle yaptım.
Hocam benim mobilite ihtiyacım vardı, ondan laptop aldım. Masaüstü PC'ler elbette ki daha fiyat/performanstır.

.. bir de zaten Rog serisi olduğu için Acer/Monster vb. muadillerinden de pahalı, aslında ben de pahalıya almış oluyorum biraz :D

Öncelikle selam
Değerli kardeşim oyun içi (fps) düşüşü düzeltmek için sadece önerim olabilir

1.)kullanmış olduğun monitör veyahut tv'ye bağlaıp kullandığını varsayalım

Ful Hd çözünürlük değişıkligi esnasında her değişimde ekranın Hz.degerini kotrol et mesela 1080 sonrası 60 hz'den 30'a düşebilir fark edilmeyebilir

2.) Sistemine kurulu olan işletim sistemine indirilen son güncelleştirmeyi kaldırıp yeniden başlat ve tekrar dene düzeleceğini umuyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı