Sistemin kaç W harcadığını nereden öğrenebiliriz?

RagıpDemiratan

Centipat
Daha fazla  
Çoğu kişi sistemime 500W yeter diyor, bazı kişiler ise yetmez diyor. Emin olamadım, tereddütte kaldım. Kime itibar edeceğimi bilmiyorum. Daha önce başlık açtım, arkadaşlar yanlış anlamasın, yanlış anlaşılma olmasın. Emin olamadım, çünkü aksini söyleyenler var. Ben sistemimin kaç W yediğini nasıl öğrenebilirim?

i5 10400F işlemci, GTX 1650 ekran kartı, MSI'n bir anakartı, 500W PSU, LED'li kasa, 2 adet SSD, 16 GB RAM ve CPU fan ile kasa fanı var işte.

Biraz daha açar mısınız hocam, ne demek istediğinizi anlamadım?

Bakabilirsiniz.

Bakabilirsiniz.
Hocam bu siteyi kullanmayı bilmiyorum.

Bakabilirsiniz.
Yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

En çok enerji çeken iki parça ekran kartı ve işlemci zaten, diğerleri bunlara oranla çok daha az enerji çekiyor o yüzden ben PSU'nun yetip yetmeyeceğini hesaplarken ekran kartı ile işlemcinin çekeceği gücü (Bunlar ekran kartının ve işlemcinin sitesinde teknik bilgiler bölümünde yazılıyor.) toplayıp üstüne birazda diğer parçalar için pay ekliyorum.

i5 10400F işlemci, GTX 1650 ekran kartı, MSİ'n bi anakartı, 500W PSU, ledli kasa, 2 adet SSD, 16GB ram ve CPU fan ile kasa fanı var işte.
Bana fazlasıyla yeter gibi geldi, sistemi topladıktan sonra tam güçte çalıştırıp wattmetre takıp ölçüm yapsanız 350 wattı geçeceğini sanmıyorum.

Hocam bu siteyi kullanmayı bilmiyorum.
Ben baktım, hatta fazladan fan gibi parçalarda ekledim ama hesap sonucu 300 Watt bile değil.

En çok enerji çeken iki parça ekran kartı ve işlemci zaten, diğerleri bunlara oranla çok daha az enerji çekiyor o yüzden ben PSU'nun yetip yetmeyeceğini hesaplarken ekran kartı ile işlemcinin çekeceği gücü (Bunlar ekran kartının ve işlemcinin sitesinde teknik bilgiler bölümünde yazılıyor.) toplayıp üstüne birazda diğer parçalar için pay ekliyorum.

Bana fazlasıyla yeter gibi geldi, sistemi topladıktan sonra tam güçte çalıştırıp wattmetre takıp ölçüm yapsanız 350 wattı geçeceğini sanmıyorum.

Ben baktım, hatta fazladan fan gibi parçalarda ekledim ama hesap sonucu 300 Watt bile değil.
Çok teşekkürler.

Hocam CPU'nun TDP değeri 75w ama yük altındayken (oyun oynuyorum) 100w oluyor. CPU içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. 65w, 100watt diyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı