Çözüldü "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Horseman

Hectopat
Katılım
4 Haziran 2016
Mesajlar
85
Çözümler
1
Yer
Uçak Nereye İnerse
Merhabalar

Oyun oynarken 2-3 kez aynı durumla karşılaştım. Bir anda oyun donuyor ve siyah ekran veriyor ardından oyun kapanıyor. Bu sorunun çözümü nedir?

Ekran kartı AMD Radeon RX 5600 XT
Sürücü Güncel.
hata.jpg
 
Çözüm
Arkadaşlar ben problemi çözdüm.

Öncelikle benim ekran kartı XFX RX 5600 XT 14Gbps modeli. Kart Orijinal olarak BIOS'u 12Gbps ben 14Gbps olarak güncelledim ve BIOS ayarından Smart Access Memory aktif hale getirdim. Her gün defalarca bu hatayı alıyordum fakat bu ayarlardan sonra hiçbir problemim kalmadı.

Siz de BIOS ayarlardan Smart Access Memory'i açın ekran kartınız tam performansta çalışsın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Not: Aynı karta sahip kişilerde sorun devam ederse Ekran kartı BIOS'unu güncellesinler. Tabii her türlü sorumluluk size ait.

Burada Smart Access Memory nasıl açılır uygulamalı anlatmışlar. Bu sayede bu sorundan kurtuldum :)

ÖmerKu

Centipat
Katılım
11 Ekim 2020
Mesajlar
548
Çözümler
1
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bu sorunla uğraşıyordum. Ekran kartım AMD Radeon olduğundan, oyunlar bir anda kapanıp, AMD hata raporu gönderiyordu. Format attım fakat 1 hafta sonra tekrar başladı. Benim sorunum şöyle çözüldü; ekran kartımı DDU ile (güvenli modda olacak kesinlikle dikkat edin) kaldırdım ve daha sonra Windows Update'den driveri kurdum. En iyisi o oluyor çünkü Windows uygun olan sürücüyü kendi bulup kuruyor size. Bana eski bir sürüm olan driveri kurdu ve sorunum kalktı. Yeni sürümler bilgisayarım eski olduğundan uymuyormuş herhalde. Bunu bir deneyin. Yüksek ihtimalle düzelecektir. Diğer ekran kartı tipleri için çok bir şey diyemem fakat aynısını deneyin farklı bir ekran kartınız varsa. Bırakın Windows Update kursun driveri. İyi günler dilerim :)

Bende Windows Update'den kurmayı deneyeceğim nasıl yaptınız ben bulamadım?
 

Mumya78

Femtopat
Katılım
26 Kasım 2020
Mesajlar
4
En son format atıp Windows Update üzerinden güncelledim şu an AMD crash report almıyorum ama bu sefer de oyun oynarken aynı şekilde birden donuyor aslında sorun devam ediyor sadece ekranıma hata raporu gelmiyor GPU kullanımı oyun oynarken %30 %50'lerden birden %100'e fırlıyor ve tam da o anda oyunum gidiyor acaba bir tür ekran kartını koruma durumu falan mı var yanmasın diye. Sorunum hala çözülmüş değil :(
 

Halit5737

Picopat
Katılım
11 Temmuz 2021
Mesajlar
36
Arkadaşlar bende rx 480 2 gündür bende aynı hatayı alıyorum ve Ddu ile kaldırdım eski yeni sürücüleri denedim yine düzelmedi. Gta 5 de 15 dk sonra filan atıyor ve aynı hatayı veriyor. Kesin çözebilen varmı?
 
Yukarı