Çözüldü "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Horseman

Hectopat
Katılım
4 Haziran 2016
Mesajlar
116
Çözümler
1
Yer
Uçak Nereye İnerse
Merhabalar

Oyun oynarken 2-3 kez aynı durumla karşılaştım. Bir anda oyun donuyor ve siyah ekran veriyor ardından oyun kapanıyor. Bu sorunun çözümü nedir?

Ekran kartı AMD Radeon RX 5600 XT
Sürücü Güncel.
hata.jpg
 
Çözüm
Arkadaşlar ben problemi çözdüm.

Öncelikle benim ekran kartı XFX RX 5600 XT 14Gbps modeli. Kart Orijinal olarak BIOS'u 12Gbps ben 14Gbps olarak güncelledim ve BIOS ayarından Smart Access Memory aktif hale getirdim. Her gün defalarca bu hatayı alıyordum fakat bu ayarlardan sonra hiçbir problemim kalmadı.

Siz de BIOS ayarlardan Smart Access Memory'i açın ekran kartınız tam performansta çalışsın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Not: Aynı karta sahip kişilerde sorun devam ederse Ekran kartı BIOS'unu güncellesinler. Tabii her türlü sorumluluk size ait.

Burada Smart Access Memory nasıl açılır uygulamalı anlatmışlar. Bu sayede bu sorundan kurtuldum :)

kino

Terapat
Katılım
28 Nisan 2020
Mesajlar
22.014
Makaleler
34
Çözümler
74
Frekans hızından anlayabilirsin. BIOS güncellemesi kaynaklı bir sorun olabilir Sapphire için olanını biliyordum da XFX için olanını bilmiyorum. Bu çok sık oluyorsa XFX'e sormanı öneririm öncelikle.

 

BerkAvar

Femtopat
Katılım
27 Kasım 2020
Mesajlar
2
Ben PC'yi dün kurdum Valorant indirdim açmadı bu hatayı verdi. Driver güncelledim oyuna girdi düzeldi ama ekran yeşilleniyor bende başka oyunda yine aynı hatayı verdi. Ekran kartım 5700XT.
FC323EEA-F592-4A57-B64C-86567F2114CC.jpg
 

sefoo

Femtopat
Katılım
27 Kasım 2020
Mesajlar
9
Arkadaşlar bende sistemi yeni topladım 5600XT kullanıyorum aynı sorun bende var; zaman aşımına uğradı diyor ve de ekran kartı sürcüsü çöktü. Ekran kartı sürücüsü güncel olduğundan emin ol diye bir uyarı aldım(yani sisteminizde bir sürücü zaman aşımına uğradığını tespit ettik)bu hata var. 1 aydır uğraşıyorum çözemedim çözen varsa yardımcı olsun yoksa ASUS'a göndereceğim kartı.(ASUS ROG strix)
 

sefoo

Femtopat
Katılım
27 Kasım 2020
Mesajlar
9
Manuel olarak bir ayar değiştirmeyin önerilen ayarlarda kalsın yazılım ile çözerler işi.
Vram hızını 50 mhz düşürünce sorun ortadan kalktı diyen kullanıcılar var.
Doğru diyosunuzda bi dünya para verip bide onlarla uğraşmak insanı soğutuyo oyun oynamaktanda bilgisayardanda bidaha mı amd tövbe abi özellikle ekran kartını kapıma sokmam.Güzel soğutsun diye asus rog strix aldık bu seferde saçma sapan bi sorunla karşılaştık.
 

Yeni konular

Yukarı