Çözüldü "Sisteminizde bir sürücü zaman aşımı meydana geldiğini tespit ettik" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Horseman

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
web dizayn - modcu
Merhabalar

Oyun oynarken 2-3 kez aynı durumla karşılaştım. Bir anda oyun donuyor ve siyah ekran veriyor ardından oyun kapanıyor. Bu sorunun çözümü nedir?

Ekran kartı AMD Radeon RX 5600 XT
Sürücü Güncel.
hata.jpg

Çözüm
Arkadaşlar ben problemi çözdüm.

Öncelikle benim ekran kartı XFX RX 5600 XT 14Gbps modeli. Kart Orijinal olarak BIOS'u 12Gbps ben 14Gbps olarak güncelledim ve BIOS ayarından Smart Access Memory aktif hale getirdim. Her gün defalarca bu hatayı alıyordum fakat bu ayarlardan sonra hiçbir problemim kalmadı.

Siz de BIOS ayarlardan Smart Access Memory'i açın ekran kartınız tam performansta çalışsın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

Not: Aynı karta sahip kişilerde sorun devam ederse Ekran kartı BIOS'unu güncellesinler. Tabii her türlü sorumluluk size ait.

Burada Smart Access Memory nasıl açılır uygulamalı anlatmışlar. Bu sayede bu sorundan kurtuldum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşlar merhaba, 20.12.1 adlı sürüm amd'nin internet sitesinde yayınlanmış. Şimdi dosyayı indiriyorum, eğer aynı hata devam ederse ürünü satın aldığım yere geri göndereceğim.

Selam arkadaşlar bende aynı sorundan sıkıntı yaşamıştım. Hem AMD ye hem SAPPHİRE mesaj attım ( kartım sapphire rx 590 nitro sp ). Öncelikle AMD nin vermiş olduğu cevap şöyle

Radeon Software Adrenalin Edition 20.12.1 Now Available!

This release adds support for Radeon™ RX 6900 Series graphics and Cyberpunk 2077™.
This release contains stability improvements for end user reported issues.​
View the release notes for details on updates and fixes.​

Fakat işe yaramadı ama SAPPHİRE in vermiş olduğu cevat sorunumu tam anlamıyla çözdü ( sizinde kartınız SAPPHİRE se ulaşım formunu kendi kartınızın modeli neyse yazıp iletişime geçin) derim ve uygulayın. Cevap 3 . 4 saat geçmeden geldi şöyle ...

Dear Sir
Try use pencil eraser to clean up card PCI-E finger first and update motherboard bios, H310 chipset driver . If still the same, suggest you reinstall OS again and update OS to 2004 or newer version with v20.9.1 WHQL driver for test, Remove all your previous card driver by DDU tool before doing this. Check this way.
https://www.amd.com/en/support/prev...500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-590

Burada biosumu güncelledim ( bazı yabancı forum sitelerinde sadece biosu güncelleyerek hallettim diyenler olmuş deneyebilirsiniz . ) Format atıp söylemiş oldukları sürücü sürümünü yükledim.
Ben format atmadan ( format atmadan olmazmı diyen olabilir ) önce son sürümü veya bir önceki sürümü denediğimde sorun çözülmemişti. Şimdi bence yeni sürücü sürümünü beklemek. Umarım sizlerede sorununuzu çözmeye yardımcı olmuşumdur.

Yukarıdan sorununuzu yazabilirsiniz

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    58,6 KB · Görüntüleme: 221
bende de sadece fm21 de oyun aşırı ağır son güncellemeden sonra ne yapmalıyım lütfen
Kardeşim öncelikle sistemin oyun için yeterlimi ona bak. Sonra bütün üst ve alt ligleri açmamaya çalış (sadece oynadığın ligler olsun ) bu şekilde bir dene. Olmazsa birde fm speed programı var onu deneyebilirsin Cheat Engine programını indirip kur. Oyunu aç sonra programda sol üsteki dosya seçme tuşuna basarak oyunu seç daha sonra sağ taraftaki Enable Speedhack tuşuna basıp değeri 200 yapıp tamam de hızlandığını görürsün.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    59,5 KB · Görüntüleme: 197
hocam sağolasın ama problem sadece fm21 de var ve güncelleme yapmadan önce tüm ligler açık olmasına rağmen çok hızlıydı oyun onunla bir alakası yok yani ssitemim de fazlasıyla yeterli

hocam sağolasın ama problem sadece fm21 de var ve güncelleme yapmadan önce tüm ligler açık olmasına rağmen çok hızlıydı oyun onunla bir alakası yok yani ssitemim de fazlasıyla yeterli
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı