Sistemler için kasanın bir önemi var mı?

j700

Kilopat
Daha fazla  
Ofiste kullnmak için bilgisayar topluyorum.
ASUS Prime B450M K anakart.
G.Skill 2x8 GB RAM.
1TB SS.
AMD5600 işlemci alacağım.
Vatan Bilgisayar'daki adam bana Zalman N4 600W 80 Plus kasa tavsiye etti ama bu kasa çok pahalı boş kasaya o kadar para verilir mi?

1500-2000 TL'lik kasalar aynı işi görmez mi?

Kasanın içindeki PSU çok para tutuyor, PSU ayrı mı alınacak? Kasanın en büyük önemi ise sırayla; havalandırma, ön panel bağlantıların ve kabloların kalitesi, malzeme kalitesi gibi devam eder.

Güzel öneri bence kasa güzel duruyor. İçerisinde psu olması dolayısıyla boş kasaya göre fiyat yüksek gözükebilir. Boş kasa alsanız 2 bin tl , iyi psu alsanız o da 1.5 binden başlıyor ne kadarlık psu alırsanız artık.

Fiyati ne bilmiyorum ama zaten bu kasanın içindeki PSU çok iyi bir şey değil. PSU çok önemli onun iyi bir şey olması gerekiyor. Ekran kartı ne, ona göre alman gereken güçte bir PSU önerilebilir ve kasayı da kafana göre daha F/P bir şey seçebilirsin. Ama her halükarda 2.000 liraya 600W kaliteli PSU ve kasa alman herhalde imkansızdır.

Ofiste kullanılacağı için ekran kartı olmayacak kasanın içinde 600 w PSU dahil fiyatı 4.100 TL

İçinde PSU barındıran kasa fiyatları kalitesine göre o aralıkta ve yükseğe doğru dolaşır.

Diğer konu ise; 5600 işlemci denilmiş ve ekran kartı olmayacak denilmiş.
5600 işlemcinin dahili grafik kartı yok, 5600G olanda var.
Anakartın BIOS güncel halde gelmez ise o işlemciden görüntü alamayacağız demektir.

Kasa online mi toplanacak yoksa mağaza toplayıp mı verecek?

İçinde PSU barındıran kasa fiyatları kalitesine göre o aralıkta ve yükseğe doğru dolaşır.

Diğer konu ise; 5600 işlemci denilmiş ve ekran kartı olmayacak denilmiş.
5600 işlemcinin dahili grafik kartı yok, 5600G olanda var.
Anakartın BIOS güncel halde gelmez ise o işlemciden görüntü alamayacağız demektir.

Kasa online mi toplanacak yoksa mağaza toplayıp mı verecek?

Mağaza toplayıp verecek bu işlemciyi söylediler ekran kartı olmadanda görüntü gelir dendi

Geri
Yukarı