Sıvı soğutma borularının aşağıdan gelmesi sorun çıkarır mı?

Mineds

Hectopat
Herkese selamlar. ASUS ROG STRIX LC 240 RGB sıvı soğutmayı indirimde yakalayip ucuz bir fiyata aldım. Bugün geldi ve kurulumunu gerçekleştirdim, kasanın üst tarafına sığmadığı için yan tarafa doğru taktım. Fakat radyatör boruları aşağı tarafta kaldı, bu sorun yaratır mı? Üst tarafa almam bir şeyi değiştirir mi?

b9ebc4cd-08e3-4498-b842-fbfe9219a70a.jpg

Bildiğim kadarıyla olması gereken bu zaten. Takarken de hava boşluğu varsa radyatöre hapsedersen hiçbir sorun olmaz.

Üst tarafa yerleştiremediğim için sağ tarafa taktım fakat her şeyi bitirdiğimde boruların aşşağıda kaldığını farkettim. Eğer sorun yaratır diyorsanız uğraşıcam tekrar :/

Üst tarafa yerleştiremediğim için sağ tarafa taktım fakat her şeyi bitirdiğimde boruların aşşağıda kaldığını farkettim. Eğer sorun yaratır diyorsanız uğraşıcam tekrar :/
Technopat bir videoda bahsetmişti bundan pompanın radyatörün giriş noktasından daha altta olması gerekiyormuş. Öbür şekilde pompanın ömrü ciddi anlamda azalıyormuş.
Kısacası radyatörü ters çevir hortumlar yukarıda kalsın.

En ideali bu şekildeyken radyatörün üst kısmının pompanın biraz üstünde kalması.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 19:52.

Geri
Yukarı