Sıvı soğutma kasanın dışına takılır mı?

ValhallaJesus

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Geforce RTX 3060 12GB
Anakart
asus BM650 M-PLUS WİFİ DDR5
İşlemci
Ryzen 5 7600
Merhaba,

Forumlarda arattığımda bu konuda bir cevap bulamadım,
Kasam ASUS GT301 kasama sıvı soğutma takmak istiyorum ancak kasanın üst kısmı radyatörle beraber fanları desteklemeyecek boyutta, kasanın önü ise ekran kartı büyük olduğundan kaynaklı aynı durumda. Bundan kaynaklı farklı 2 çözüm alternatifi düşündüm; ya radyatörü kasanın iç üst tarafına takıp fanları dışarıdan takacağım ya da kasaya küçük bir modifikasyon ile hem radyatör hem de fanları kasanın üst dış kısmına takacağım.

-Sizce sıvı soğutucunun kasanın dışında takılı olması bir sorun yaratır mı?
-Takılmasında problem yok ise hangi alternatif daha iyi olacaktır? (radyatör kasanın içerisinde fanlar dışında - radyatör ve fanlar kasanın dışında.)

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_7755.jpg
    IMG_7755.jpg
    181,9 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_7753.jpg
    IMG_7753.jpg
    227,3 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_7751.jpg
    IMG_7751.jpg
    245 KB · Görüntüleme: 34
  • resim_2023-09-09_045706658.png
    resim_2023-09-09_045706658.png
    608 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Forumlarda arattığımda bu konuda bir cevap bulamadım,
Kasam ASUS GT301 kasama sıvı soğutma takmak istiyorum ancak kasanın üst kısmı radyatörle beraber fanları desteklemeyecek boyutta, kasanın önü ise ekran kartı büyük olduğundan kaynaklı aynı durumda. Bundan kaynaklı farklı 2 çözüm alternatifi düşündüm; ya radyatörü kasanın iç üst tarafına takıp fanları dışarıdan takacağım ya da kasaya küçük bir modifikasyon ile hem radyatör hem de fanları kasanın üst dış kısmına takacağım.

-Sizce sıvı soğutucunun kasanın dışında takılı olması bir sorun yaratır mı?
-Takılmasında problem yok ise hangi alternatif daha iyi olacaktır? (radyatör kasanın içerisinde fanlar dışında - radyatör ve fanlar kasanın dışında.)

Teşekkürler.
Nihayetinde amaç radyatör içindeki sıvıyı soğutmak. Eğer sıvı soğutma boruları yetiyorsa radyatör ile birlilte dışarı takılması hiçbir şeyi değiştirmez ama şöyle bir sorun başgösteriyor. Radyatör ve fanları emniyete alıp iyi muhafaza etmek lazım. Dışarıdan bir temas ya da hasar gelirse kullanılmaz hale gelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı