Sıvı soğutma mı, hava soğutma mı?

Umut TOSUNn

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Asus B550M-K
İşlemci
R5 5600
Merhaba öncelikle arkadaşlar, işlemcim R5 5600'e bir adet soğutucu almak istiyorum. Sıvı soğutucu mu almalıyım hava soğutucu mu? Sıvı soğutucuya pek güvenmiyorum. Sıvı soğutucu alacaksam da Cooler Master tercih edeceğim. Bana hangi modelleri önerirsiniz?

Merhaba öncelikle arkadaşlar, işlemcim R5 5600'e bir adet soğutucu almak istiyorum. Sıvı soğutucu mu almalıyım hava soğutucu mu? Sıvı soğutucuya pek güvenmiyorum. Sıvı soğutucu alacaksam da Cooler Master tercih edeceğim. Bana hangi modelleri önerirsiniz?
Kule tipi soğutucular F/P bakımından ciddi işler çıkarıyor. Tek fanlı olmasına rağmen yükte 65'e çıkan işlemci sıcaklığını 50'ye kadar düşürdü. Boşta 30'ları gösteriyor.

Kaliteli bir hava soğutma denemedim ama bilgisayar aynı derecede çalışıyorken sıvı soğutma daha sessiz çalışıyor.

sıvı sogutma uzun kullanımda ses cıkıyor bazılarda onun yerine kule tarzı hava sogutma kaliteli alırsan daha iyi yük altında 65 altına cıkmıyor tabi 1k falan cok iyileri var onlar sıvı sogutmadan daha iyi

Yettikçe hava daha avantajlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı