Sıvı soğutma mı hava soğutma mı?

Daha fazla  
Sizce sıvı soğutma mı hava soğutma mı?
Sistemim için soğutma alacağım fakat sıvı mı hava mı karar veremedim. Şu an AMD'nin kendi stok soğutucusunu kullanıyorum. Bütçem 800-900 civarı en fazla 1000 TL.
Hava soğutmada anakarta zarar verir diye korkuyorum o yüzden biraz çekiniyorum sıvı soğutmada ise kaçak olur sisteme zara gelir diye korkuyorum galiba boruları falan ki katlı yapılıyor ama kararsızım. OC yapmayacağım her türlü oyunu oynuyorum şu ana kadar Max 88 dereceyi gördüm.

Sıvı soğutma alırsam PSU yeter mi? Bu sistem için biraz sınırda ama şu an gayet yetiyor ileride değiştireceğim zaten fakat şu an sıvı soğutmaya yetip yetmeyeceğini merak ediyorum.

Sıvı soğutma olarak bunu buldum:https://www.hepsiburada.com/cooler-...m4-destekli-mlw-d12m-a18pc-r2-p-hbv00001buku6
Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz nedir? OC yapılmayacaksa 3700X ve 5600X'in altındaki işlemcilere sıvı soğutucuyu pek gerekli bulmuyorum.

Sizce sıvı soğutma mı hava soğutma mı?
Sistemim için soğutma alacağım fakat sıvı mı hava mı karar veremedim. Şu an AMD'nin kendi stok soğutucusunu kullanıyorum. Bütçem 800-900 civarı en fazla 1000 TL.
Hava soğutmada anakarta zarar verir diye korkuyorum o yüzden biraz çekiniyorum sıvı soğutmada ise kaçak olur sisteme zara gelir diye korkuyorum galiba boruları falan ki katlı yapılıyor ama kararsızım. OC yapmayacağım her türlü oyunu oynuyorum şu ana kadar Max 88 dereceyi gördüm.

Sıvı soğutma alırsam PSU yeter mi? Bu sistem için biraz sınırda ama şu an gayet yetiyor ileride değiştireceğim zaten fakat şu an sıvı soğutmaya yetip yetmeyeceğini merak ediyorum.

Sıvı soğutma olarak bunu buldum:https://www.hepsiburada.com/cooler-...m4-destekli-mlw-d12m-a18pc-r2-p-hbv00001buku6
Önerilerinizi bekliyorum.

Sıvısoğutucu diyorum 2021 deyiz kule tipi mi kaldı hem goruntu kotu hem de performans artık tam iyi değil.

Sıvısoğutucu diyorum 2021 deyiz kule tipi mi kaldı hem goruntu kotu hem de performans artık tam iyi değil.

Her işlemciye de sıvı soğutma takmak gereksiz masraf. 300-400 liralık kule tipi işini görecekse kalan paraya başka ihtiyaçlarını karşılamak en mantıklısı.

O zaman neden genelleme yaparak konuştunuz? Ayrıca dediğiniz de mantıklı bir şey değil. Hem her işlemciye sıvı soğutma takmak gereksiz masraf olur, hem de bazı kule tipilerin performansı, bazı sıvı soğutucuları geride bırakıyor.

Adam soru sormuş bende fikrimi sundum her işlemciye sıvı soğutucu kullanılmalı diye bir şart koymadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı