Sıvı soğutma montaj yönü nasıl olmalı?

Kulspruta

Hectopat
Selamlar.

240 mm sıvı soğutmayı kasamın egzoz fan bölümüne montaj yapacağım. Kasa Sharkoon rev200, kit lianli 240mm galahad.

Sorum: Hortumların çıkış yaptığı kısmın aşağı ya da yukarı gelmesinin bir önemi var mı, bunun kesin bir doğrusu var mı acaba? Yoksa hangisinde kablolar daha estetik durursa (daha az parçanın önünü kapatırsa) öyle montaj yapacağım.

Dosya Ekleri

• AC14252_7__77899.1586674719.jpg
    AC14252_7__77899.1586674719.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 279
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer pompa radyatör de değilse, radyatörün her zaman boru kısmının, işlemci tarafından yüksekte olması tavsiye edilir.

Kasan özel bir model değilse arka egzoz fan yuvasına 240 MM'lik sıvı soğutma takamazsın.
Soruna gelirsek hortum çıkış kısmı yukarıda olmalı pompaya göre. Bu gerekli bir şeymiş. İzlediğim montaj videolarda bu yönde bigiler vardı.

Sharkoon REV200 hocam biraz farklı dizaynı var, hepsi sığmamakla beraber 240mm takılıyor arkaya.
O zaman bu görseldeki doğru kullanım değil, boruları yukarı getirecek şekilde takıyorum.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    31,9 KB · Görüntüleme: 425
Sharkoon REV200 hocam biraz farklı dizaynı var, hepsi sığmamakla beraber 240mm takılıyor arkaya.
O zaman bu görseldeki doğru kullanım değil, boruları yukarı getirecek şekilde takıyorum.
Merhaba, o kasada üste takma şansınız zaten yok. Öne takmak da aşırı mantıksız. O yüzden hazır 240mm desteği de varken arkaya takıp egzoz olarak kullanmak. Borular pompadan yukarıda olacak şekilde yapmanızı öneririm.

Peki pompa boruları farkedermi böyle dursa radyatör yukarıdan gelmesi lazım pompadaki borular böyle dursa farkeder mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı