Sıvı soğutma RAM'lere baskı yapıyor

ömerftut

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.

Corsair RGB RAM aldım RAM'leri taktım fakat sıvı soğutucu sığmadığı için sıvı soğutmanın bloğunu RAM'lere doğru hafif bastırarak vida delikleri yerine gelince vidaladım fakat şimdi içim içimi yiyor zamanla sorun çıkarır mı diye. Ön tarafa taktım orada da olmadı sıvı soğutucu mecbur üstte olacak RAM'leri de sökmek istemiyorum sizce sorun çıkarır mı?
Radyatör ün tek fanını çıkarsam sorun olur mu?

Kasa iCUE 220 t RGB.
İşlemci soğutucusu Cooler Master MI40ı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir durumu AMD sistemimde Asus GT 301 kasada üste sıvı soğutma takarken yaşadım. Kasa normalde desteklemiyor üst kısma sıvı soğutma ama ben bir şekilde deliklerin bazılarını denk getirerek montajlamıştım. Ram'e değiyor ama ittirme gibi bir durum oluşmuyordu. 2 sene hiç sorun yaşamadım. Eğer ciddi bir baskı yoksa yani mesela araya koyduğun bir kağıdı biraz güçle yırtmadan koparmadan çıkaraiblyorsan bence çok baskı yok demektir.

Benzer bir durumu AMD sistemimde Asus GT 301 kasada üste sıvı soğutma takarken yaşadım. Kasa normalde desteklemiyor üst kısma sıvı soğutma ama ben bir şekilde deliklerin bazılarını denk getirerek montajlamıştım. Ram'e değiyor ama ittirme gibi bir durum oluşmuyordu. 2 sene hiç sorun yaşamadım. Eğer ciddi bir baskı yoksa yani mesela araya koyduğun bir kağıdı biraz güçle yırtmadan koparmadan çıkaraiblyorsan bence çok baskı yok demektir.
Aynı kasayı kullanıyoruz, kasa sıvı soğutma destekliyor. 240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum, üst tarafta takılı. Hiçbir zorluk yaşamadım.

işte var zaten sıvı soğutmayı ram e bastırarak vidalaya bildim yani ram ile radyatör fanı arasında hiç boşluk yok.

Aynı kasayı kullanıyoruz, kasa sıvı soğutma destekliyor. 240mm sıvı soğutma ile kullanıyorum, üst tarafta takılı. Hiçbir zorluk yaşamadım.
evet destekliyor kullanıyordum rgb olmayan ramlarim vardi 13,5 gibi bişeydi ölçüsü ama ramlaerde rgb olsun dedim mevcuttakine ek rgb li ram aldım onu takınca sıkıntı oldu zaten. tek fanı söksem radyatör sıkıntı yaparmı acaba sonucta tekli radyatörlerde var bilemedim ne yapıcam

Hocam. Ürünün kendi sitesinde resmi olarak desteklemiyor. Siz de AMD kullanıyorsanız ve ana kartınızın mosfet soğutma blokları çok kalın değilse veya yoksa evet sığdırmanız muhtemel tüm deliklerine de monteleyerek. Ama özellikle TUF ana kartımın mosfet soğutmaları tam vidalamaya müsaade etmiyor. Ayrıca INTEL sistemlerde ram lokasyonu biraz daha yukarıda olduğundan sanırım o sistemlerde hiç montajlanamıyor. Siz de benim gibi şanslıymışsınız diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı