Sıvı soğutma su kaçırır mı?

@yirikalische Noctua kule tipi soğutmaları fazla abartmayın açıkçası. Performansı pek iyi olmayan 240 MM soğutmalar ile benzer performans gösterdiği oluyor ama genel olarak sıvı soğutma daha iyi.
Neye göre daha iyi olduğunu savunuyorsunuz? Noctua ile yükte 56, boşta 35 derece alıyorum ve aşırı sessiz, durum böyleyken estetik dışında nasıl bir kazancım olabilir ki sıvı soğutma alarak? Ayrıca internette pek çok test mevcut, 1000 lira altı sıvı soğutucuların performansı daha kötü. Ve dediğim gibi, işlemcinin 56 yerine 52 derece olması için 2 katı fiyat vermek için ya estetiğe önem vermek, ya da o paranın önemsiz olması gerekiyor.

Bu yukarıda söylediğim de tamamen alınan sıvı soğutucuya bağlı, hazır bilgisayar sitelerinde gördüğüm hazır sistemlerdeki sıvı soğutucuların büyük çoğunluğu leşti ve yarı fiyatındaki hava soğutucudan kötü performans veriyordu.

Ayrıca:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@yirikalische boşta olan değeri ne yapalım?

Bir sürü test ve inceleme var:

Şu an uygun fiyatlı modeller ve performans olarak Noctua modelinden bir tık daha iyi.

Arkadaşlar internette çok fazla böyle problem gördüm.

Adam sıvı soğutma almış fakat su kaçırmış.

Sizce sıvı soğutma sistemi sıkıntılı mı?
Çok nadir olan bir durum. Daha sık yaşanan bir sorun pompa arızasıdır. Bence hava soğutmalı yeterli olduğu bir sistemin varsa sıvı soğutma alma derim.

@yirikalische boşta olan değeri ne yapalım?

Bir sürü test ve inceleme var:

Şu an uygun fiyatlı modeller ve performans olarak Noctua modelinden bir tık daha iyi.
Yükte olan değeri de yazdım, boşta olana mı takıldınız? Burada her hafta bir sürü konu açılıyor işlemcim boşta X derece normal mi diye, o yüzden referans olsun diye yazdım.

Ayrıca ben 4 derece örneği vermiştim, attığınız linkte de 9900k 4.9 GHz de 6 derece daha düşük olduğu gözüküyor. Benim gibi Ryzen 5 3600 kullanan ya da sallıyorum 10400 kullanan bir insanda bir fark yaratmayacaktır.

Genelde insanlar stok soğutucudan sıvıya geçtiği için öyle çılgın farklar deneyimliyor, çünkü stok soğutucular kötü.

Yükte olan değeri de yazdım, boşta olana mı takıldınız? Burada her hafta bir sürü konu açılıyor işlemcim boşta X derece normal mi diye, o yüzden referans olsun diye yazdım.

Ayrıca ben 4 derece örneği vermiştim, attığınız linkte de 9900k 4.9 GHz de 6 derece daha düşük olduğu gözüküyor. Benim gibi Ryzen 5 3600 kullanan ya da sallıyorum 10400 kullanan bir insanda bir fark yaratmayacaktır.

Genelde insanlar stok soğutucudan sıvıya geçtiği için öyle çılgın farklar deneyimliyor, çünkü stok soğutucular kötü.
Biz burada performansını tartışıyoruz siz olayı farklı yere çekiyorsunuz.

Geri
Yukarı