Sıvı soğutma vs kasa tipi fan

€mre

Kilopat
Daha fazla  
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: ASUS TUF 3 RX 5600 XT EVO.
Anakart: B450M Dragon.
Kasa: Corsair Carbide Spec - Delta RGB.

İşlemcim stok fanla çok fazla ısınan bir işlemci bugün fark ettim işlemcimi Core Performance Boost modunu kapattığımda 3.57 GHz'de çalışıyor ve Valorant'ta Core Performance Boost açıkken 4.10 4.15'lere çıkıyor. Fakat sorun şu ki kapalıyken daha çok verim alıyorum. Açıkken işlemcinin hepsini kullanıyor ve yüksek derecelere çıkıyor işlemcinin sıcaklığı sıcaklığından. Dolayı tam performans alamıyorum. Sanırım sizce sıvı soğutma mı? Tercih etmeliyim ya da kule tipi fan mı? Bütçe olarak 1500TL'ye kadar çıkabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En kötü kule tipi fan kullanılmalı daha fazla bütçe olsa kesinlikle sıvı sogutma derdim.

RAM'ler RGB değilse ben sessizlik açısından kule tipi öneririm. Artık çift blok, çift fanlı soğutucular var utanmasalar sıvı soğutucuları geçecekler ki aynı ucuz sıvı soğutucuların çoğunu tokatlıyorlar.

RAM'ler RGB değilse ben sessizlik açısından kule tipi öneririm. Artık çift blok, çift fanlı soğutucular var utanmasalar sıvı soğutucuları geçecekler ki aynı ucuz sıvı soğutucuların çoğunu tokatlıyorlar.

Bütçe sıkıntı işte çift fanlı olanları önerecektim 1500 bütçe dediği için öneremedim.

Bütçe sıkıntı işte çift fanlı olanları önerecektim 1500 bütçe dediği için öneremedim.

1638TL çıkarabiliyorsa ARGB versiyonu

1600'e de LEDsiz versiyonu

Bunlardan biri işini çok rahat görür hatta ikinci el bile alabilir, kule tipi soğutuculara çok fazla para vermenin anlamı yok. Başka forumları biraz dolaşsın 1K 'ya satıyorlar bu soğutucuyu garantili, kutulu şekilde.

AMD işlemcilerin fazla ısındığı doğru ancak bende ryzen 5 5600x kullanıyorum kule tipi en ucuz bir soğutucu aldım max sıcaklık 58-60 arasında cyberpunk oynarken dahi ancak kardeşime ryzen 7 5800x3d aldık kule tipi de kurtarmadı :)

Çift fanlı önerin onada bakayım bir defa alıyoruz güzel bir şey olsun birde bu kule tipi soğutucuyu alınca amd'nin stok fanın sesi kesilir mi? Berbat bir sesi var kulak siliyor 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı