Sıvı soğutmaya geçiş için öneriler

GTX660M

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar şu anda Noctua NH-D15 takılı durumda çok memnunum PC buz gibi. Uzun süredir kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim ama artık sıvı soğutma deneyimlemek istiyorum. Kasa olarak XPG Invader mevcut.
Ayrıca sıvı soğutma umarım daha sessiz çalışır. Boşa çıkan NH-D15 büyük ihtimalle satarım ve sizce ne kadar eder?
Belli bir bütçem yok orta-üst ve F/P olan kaliteli, ömürlük soğutucu önerilerinizi bekliyorum.
Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Deneyimlemeyi beklediğiniz pek bir şey yok aslında. Eğer şuanki takılı olan soğutma sistemi yetiyorsa "macera" aramanızı önermiyorum. Hiçbiri ömürlük değil, en güvendiğiniz marka bile kimsede sorun yaşatmazken belki sizde pompa, radyatör, ses sorunu yaratabilir. Bende sizin gibi düşünüp Corsair H45 almıştım sırf deneyimlemek için fakat çokta fark eden bir şey olmadı. Aksine, uzay sistem kullandığım için bilgisayarı taşırken veya temizlerken bana sorun oldu. Eğer bir gün üst seviye overclock denemek isterseniz, soğutma işi gerçekten ciddi bir hal almaya başlarsa o zaman geçmeniz daha makul bence.

Zaten iyi bir hava soğutma kullanıyorsunuz, bilgisayarınız da kendi tabirinizle buz gibi çalışıyormuş. Macera aramaya gerek yok.

Geri
Yukarı