Sıvı soğutmaya illa kendi fanları mı takılır?

360mm radyatörü ön tarafa takacaksanız fanlar dışarıya üflemeli aksi takdirde kasanın içini sıcak havaya boğar anakart ve ekran kartını ısıtır.
Radyatörü soğutması açısından öndeki 3ünü içeri üflemeli olarak monte ettim. Sizin dediğiniz de mantıklı ama. Öndeki üst ikisini dışarı alttaki birini içe üflemeli olarak mı değiştirsem ? Ekran kartı da 305mm. Çok boğuyor kasa içini. Zaten sıcaklık konusunda sıkıntılı bi kart (strix 5700 xt) . Ekran kartını dikey taksam bi ferahlama olur mu acaba
9F527DAD-286E-458F-9E90-9C2F749B6CC1.jpeg

Radyatörü soğutması açısından öndeki 3ünü içeri üflemeli olarak monte ettim. Sizin dediğiniz de mantıklı ama. Öndeki üst ikisini dışarı alttaki birini içe üflemeli olarak mı değiştirsem ? Ekran kartı da 305mm. Çok boğuyor kasa içini. Zaten sıcaklık konusunda sıkıntılı bi kart (strix 5700 xt) . Ekran kartını dikey taksam bi ferahlama olur mu acabaEki Görüntüle 538961
Hocam CM240ML model soğutucuyu kasanın takılabilecek her tarafına her kombinasyonda denedim takılıcak en iyi yer üst kısım... 360ML tercih ediliyorsa mutlaka ona uygun kasa alın hali hazırda varsa bile ölçün biçin kestirin uygun ızgarayı kaynaklattırın 😂 360ML radyatörüm olsa kasanın üst kısmına konumlandırmak için takla atarım. Merak ediyorsanız 240ML soğutucuyu ön kısma hem arkasına hemde önüne gelecek şekilde 4 fanı konumlandırdım içeri hava üfleyecek şekilde sonuç olarak her zaman 65 dereceyi geçmeyen ekran kartım 75 dereceleri görmeye başladı.
20200418_064528.jpg

Hocam CM240ML model soğutucuyu kasanın takılabilecek her tarafına her kombinasyonda denedim takılıcak en iyi yer üst kısım... 360ML tercih ediliyorsa mutlaka ona uygun kasa alın hali hazırda varsa bile ölçün biçin kestirin uygun ızgarayı kaynaklattırın 😂 360ML radyatörüm olsa kasanın üst kısmına konumlandırmak için takla atarım. Merak ediyorsanız 240ML soğutucuyu ön kısma hem arkasına hemde önüne gelecek şekilde 4 fanı konumlandırdım içeri hava üfleyecek şekilde sonuç olarak her zaman 65 dereceyi geçmeyen ekran kartım 75 dereceleri görmeye başladı.
Eki Görüntüle 538962
Benimde aklımda full tower kasa vardı ama hem fiyatları cok pahalı geldi hem de bi icue sevdasına tutulduk. 465X aldım. Üst tarafı 240 destekliyor. 240 bile ramlere değdiğinden takılamıyormuş. Bu saatten sonra kasa da değişemem yeni aldım. Nasıl yapcaz bilemiyorum 😅

Benimde aklımda full tower kasa vardı ama hem fiyatları cok pahalı geldi hem de bi icue sevdasına tutulduk. 465X aldım. Üst tarafı 240 destekliyor. 240 bile ramlere değdiğinden takılamıyormuş. Bu saatten sonra kasa da değişemem yeni aldım. Nasıl yapcaz bilemiyorum 😅
Mb511 model kasa kullanıyorum daha sonradan 360lık alırsam diye kasanın üstünü ona göre kestirip vida yuvası açmak aklıma gelmişti. Radyatör üstte fanlarda kasa içinde dışarı üfleyecek şekilde. H500P modelindeki gibide çatı görevi görecek magnetli bir şey yaptırılabilir diye düşünmüstüm. Dediğim gibi takla atmayı göze alın. Bir de hangi işlemciyi soğutuyor bu babayiğit?

Mb511 model kasa kullanıyorum daha sonradan 360lık alırsam diye kasanın üstünü ona göre kestirip vida yuvası açmak aklıma gelmişti. Radyatör üstte fanlarda kasa içinde dışarı üfleyecek şekilde. H500P modelindeki gibide çatı görevi görecek magnetli bir şey yaptırılabilir diye düşünmüstüm. Dediğim gibi takla atmayı göze alın. Bir de hangi işlemciyi soğutuyor bu babayiğit?
3900x . Önerebileceğiniz bir sıcaklık test programı var mı? Free olarak indireyim stres testini falan yapıp sonuçları buraya yazarım yarın. Açıkçası sistem parçalarının sıcaklıkları konusunda çok bilgi sahibi değilim. Kasa alev alacak belki de patlamayalım 😀

3900x . Önerebileceğiniz bir sıcaklık test programı var mı? Free olarak indireyim stres testini falan yapıp sonuçları buraya yazarım yarın. Açıkçası sistem parçalarının sıcaklıkları konusunda çok bilgi sahibi değilim. Kasa alev alacak belki de patlamayalım 😀
Aida64 sistem kararlılık testi, prime95 işkence testi. Ryzen Master'dan da takip edersiniz. Ama bunlar işlemciyi %100'de çalıştaracağından pek sallamaya gerek yok en iyisi Afterburner programıyla bir oyunu 10 15 dakika oynayarak test edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı