Sıvı soğutuculu 5600X BIOS'ta 81 derece

Voiljin

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,
Son birkaç aydır benzer problemleri yaşıyorum fakat son birkaç gündür ayyuka çıktı.
İşlemci yük altında olmamasına rağmen +70 derecelerde geziyor hatta aıo_pump kaç RPM'de dönüyor diye bakmak için BIOS'a girdiğimde 81 dereceye kadar çıktı.
Bu problemler son birkaç ayda yaşanmaya başladığı için; sıvı soğutucunun bozulmuş olabileceğini düşünüyorum, yorumlarınız varsa duymak isterim.
Not: Radyatör temizliği, macun değişimi vs. Yeni yapıldı. Thermal Grizzly vs gibi kaliteli malzemeler kullanıyorum.
İyi sosyallar.
Sistem:
R5 5600X.
ROG STRIX B550-F Gaming Wi-Fi II.
Lian Li galahad AiO 360.
RTX 3080 12 GB.

WhatsApp Image 2024-01-18 at 09.52.26.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar,
Son birkaç aydır benzer problemleri yaşıyorum fakat son birkaç gündür ayyuka çıktı.
İşlemci yük altında olmamasına rağmen +70 derecelerde geziyor hatta aıo_pump kaç RPM'de dönüyor diye bakmak için BIOS'a girdiğimde 81 dereceye kadar çıktı.
Bu problemler son birkaç ayda yaşanmaya başladığı için; sıvı soğutucunun bozulmuş olabileceğini düşünüyorum, yorumlarınız varsa duymak isterim.
Not: Radyatör temizliği, macun değişimi vs. Yeni yapıldı. Thermal Grizzly vs gibi kaliteli malzemeler kullanıyorum.
İyi sosyallar.
Sistem:
R5 5600X.
ROG STRIX B550-F Gaming Wi-Fi II.
Lian Li galahad AiO 360.
RTX 3080 12 GB.

Eki Görüntüle 2088287
Ekran kartını beslemede zorlanıyor olabilir. Ne yaptınız en son?

Ekran kartını beslemede zorlanıyor olabilir. Ne yaptınız en son?
Farklı hiç bir şey yapmıyorum, şuan mesela Chrome'da geziyorum, hiç bir uygulama kullanmıyorum, CPU yük altında değil, CPU kullanım oranı %4 - %6 arasında geziyor fakat işlemcim 70 derecede ve tüm fanlar turboda dönüyor, inanılmaz bir fan sesi var

Farklı hiç bir şey yapmıyorum, şuan mesela Chrome'da geziyorum, hiç bir uygulama kullanmıyorum, CPU yük altında değil, CPU kullanım oranı %4 - %6 arasında geziyor fakat işlemcim 70 derecede ve tüm fanlar turboda dönüyor, inanılmaz bir fan sesi var
Turboda olması daha da sorun ısıtır. Ayrıca kasan temiz mi? ve termal macunu en son ne zaman yeniledin?

Kasa bal dök yala, radyatör de aynı şekilde. macunu değiştireli de 1 ay oldu en fazla fakat hiç bir şey fark etmedi
Pil seçeneklerinden ve Nvidia denetim masasından Güç planlarını uygun hale getirir misiniz? bide varsa GeForceden gerekli ayarları yapın.

Geri
Yukarı