Sıvı soğutucusu stok fanı yerine kasa fanı

TherealOdz

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Daha önce bu konu açıldı mı bilemiyorum ben bulamadığım için tekrardan açmak zorunda kaldım. 9 fanlı Gamepower warcry kasaya sahibim. Ryzen 3700X işlemci üzerinde Wraith Stealth fan kullanmaktayım. (mpk işlemci olduğu için bu fanı stok fan olarak takmışlar) anakart ASUS TUF Gaming X570PLUS.
Sorum şu;
İşlemci stok fan yükte 90-92 derece görmektedir mecburen (zaten istiyordum) 360 veya 240'lık sıvı soğutucuya geçeceğim. Radyatörü kasanın yan tarafına arka odaya koymayı düşünüyorum (umarım sığar). Fanlar kasaya bağlı ve herhangi bir sıkıntı olmadan çalışıyor, sorum ise; sadece alacağım sıvı soğutucunun pompa girişlerini anakarta bağlıyıp fan girişlerini ve sıvı soğutucudan gelen fanları kasaya bağlamasam herhangi bir sıkıntı oluşur mu? Bazı sıvı soğutucularının pompa kısmında fan girişleri için kabloları bulunmaktadır. Mecburi midir bunları takmak? Görüntüyü bozmak istemiyorum. Kısacası sadece pompayı, radyatörü ve pompadan çıkacak olan kabloları montelemek istiyorum, sıvı soğutucu ile gelen fanları kullanmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• gamepower warcry.jpg
    gamepower warcry.jpg
    100,6 KB · Görüntüleme: 51
Radyatörü kasanın yan tarafına arka odaya koymayı düşünüyorum (umarım sığar).

Sığar.

Fanlar kasaya bağlı ve herhangi bir sıkıntı olmadan çalışıyor, sorum ise; sadece alacağım sıvı soğutucunun pompa girişlerini anakarta bağlıyıp fan girişlerini ve sıvı soğutucudan gelen fanları kasaya bağlamasam herhangi bir sıkıntı oluşur mu?

Sıkıntı olmaz.

Kısacası sadece pompayı, radyatörü ve pompadan çıkacak olan kabloları montelemek istiyorum, sıvı soğutucu ile gelen fanları kullanmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yani demek istediğin sıvı soğutucunun fanları yerine kasanın fanlarını kullanacaksın. Değil mi?

Evet mümkün.

Oncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.

Kullanmayabilirsin hocam, dediğin gibi pompanın bağlantısını yap. Fanları çıkartıp ve istediğin fanları takarak devam edebilirsin.

Istediğim fanları takmaktan kasıt, zaten kasada monteli fanlardır, sadece arkasına radyatörü yerleştireceğim. Pompadan çıkan fan kabloları boşta duracak.

Kullanabilirsiniz. Fanların tüm kablolarını ve pompanın kablosunu takarsanız sorun olmayacaktır.

Sıvı soğutucudan gelen fanlar takılmayacağı için fanların kabloları takılmayacak, pompadan gelen fan kabloları boşta duracak ama kasada halihazırda bulunan kasa fanları çalışacak(üstte de belirttiğim gibi )

Tek giriş ile pompa fan vs kontrol etmek için kolaylık oluyor.
Yalnız pompa ile fan çalışmadan devir daim ya da soğutma nasıl olacak,

Halihazırda bulunan kasa fanları radyatör üzerinde olacak, sadece bağlantıları pompa fan kablolarına değil de kasaya bağlı olacak.

Geri
Yukarı