Siyah Renk Sistem vs Beyaz Renk Sistem

ghrian69

Femtopat
Herkese merhaba arkadaşlar, ben geçmiş günlerde PC almaya karar verdim şu anda hayalini kurduğum PC beyaz ve masamda gece ışıl ışıl olacak fakat beyaz parçaların fiyatlarının gerçekten çok pahalı olduğunu fark ettim. Kısacası beyaz bir PC toplarsam (monitör ve beyaz ekipmanlar dahil) RTX 2070 beyazlı bir bilgisayarı 14-15000 TL civarına geliyor. Eğer parçaları ve ekipmanları siyah alırsam RTX 2080S siyah bir bilgisayar neredeyse aynı paraya geliyor hangisini seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba arkadaşlar, ben geçmiş günlerde PC almaya karar verdim şu anda hayalini kurduğum PC beyaz ve masamda gece ışıl ışıl olacak fakat beyaz parçaların fiyatlarının gerçekten çok pahalı olduğunu fark ettim. Kısacası beyaz bir PC toplarsam (monitör ve beyaz ekipmanlar dahil) RTX 2070 beyazlı bir bilgisayarı 14-15000 TL civarına geliyor. Eğer parçaları ve ekipmanları siyah alırsam RTX 2080S siyah bir bilgisayar neredeyse aynı paraya geliyor hangisini seçmeliyim?
Görsele önem veriyorsanız Beyaz Sistem tercih edilebilir ama ben şahsen performans odaklı olarak 2080S'li sistemi seçerdim.

Cidden görsel Şölen istiyorsan beyaz ama benim gibi masanda çay , kahve,yemek,ayda 1 masanı temizliyorsan siyah çünkü beyaz lekeleri çok çabuk gösterir birde beenim gibi üşengeçsen işin çok zor. :/

Selamlar, sizin bilgisayarınız ve sizin hayatınız ayrıca siz kullanacaksınız. :)
Bence bunun seçimini bir başkasına bırakmayın istediğiniz rengi seçin hangisi kafanıza daha çok yatıyorsa onu satın alın. Buradan herkes siyah dese bile sizin kafanızda beyaz biraz daha öndeyse beyaz alın!

''Yok hocam sen fikrini söyle'' diyorsan bence özellikleri iyi olanı alın beyaz masaymış falan bir süre sonra umrunuzda olmayacaktır. :)

Siyah almanızı öneririm sence performans mı görünüş mü bence performans her ne kadar beyaz sistem güzel görünse de performans bence ağır basmalı.

Geri
Yukarı