Siyaset Bilimleri ve Kamu Yönetimi okunur mu?

PushertZz

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, öncelikle daha 17 yaşındayım ve 1.5 sene sonra üniversite sınavına gireceğim. Sayısal bölümde okuyorum öncesinde TIP ve Anestezi bölümlerine merak sarmıştım fakat gitgide azaldı merakım. Yaklaşık 1 senedir siyasetle ilgileniyorum ve araştırmalar yapıyorum sizce bu bölüm okunur mu? Önü açık mı? Bölümün dezavantajları ve avantajları? İş bulunur mu? Bu gibi sorulara cevap arıyorum, bu bölümün içindekiler ya da okumuş birileri cevap yazarsa sevinirim teşekkürler.

NOT: Sayısal okuyorum fakat sınava her iki alandan girmeyi planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önü açık değil. Türkiye'deki 2-3 bölüm harici tüm bölümlerin önü tıkalı. Ankara'da dayın yoksa bu bölümü okuduğunda gelemeyeceğin makam yok. Ama Ankara'da dayın yoksa geçmiş olsun, kasiyerliğe alışmaya başla. Yalansa yalan deyin.

Önü açık değil. Türkiye'deki 2-3 bölüm harici tüm bölümlerin önü tıkalı. Ankara'da dayın yoksa bu bölümü okuduğunda gelemeyeceğin makam yok. Ama Ankara'da dayın yoksa geçmiş olsun, kasiyerliğe alışmaya başla. Yalansa yalan deyin.
Çoğu kişi SBF den mezun olduğunda işsiz kalan görmemiş bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlahiyat oku siyasete de atılırsın işsizlik sorunu da çekmezsin.
İlahiyat ilgimi çekmiyor maalesef :/

Siyaset bölümünde eski komşumuzun çocuğu okuyor. Babası asker sanırım tanıdık vs bulurlar. Yani senin tanıdığın varsa önü açık gibi. Ama yoksa bilemem azimle çalışırsan belki tanıdığa bile gerek kalmaz. Seçim senin mutlu olduğun yoldan git.

Siyaset bölümünde eski komşumuzun çocuğu okuyor. Babası asker sanırım tanıdık vs bulurlar. Yani senin tanıdığın varsa önü açık gibi. Ama yoksa bilemem azimle çalışırsan belki tanıdığa bile gerek kalmaz. Seçim senin mutlu olduğun yoldan git.
Tanıdık dediğimiz hakim savcı falan olabiliyor mu acaba? İlla bi milletvekili veya bakanlıkta çalışan biri mi olması gerekiyor?

Tanıdık dediğimiz hakim savcı falan olabiliyor mu acaba? İlla bir milletvekili veya bakanlıkta çalışan biri mi olması gerekiyor?

Torpil bulsa 1 saniye durmayacak birisisin. Seni farklı sandım da cevap verdim. Tipik kul hakkı yiyici. Çok fazla beddua yiyorlar haberin olsun tabii ahiret inancın varsa. Hadi Allah bahtını açık eylesin ne diyeyim.

Çoğu kişi sbfden mezun olduğunda işsiz kalan görmemiş bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlahiyat ilgimi çekmiyor maalesef :/

Güldüm. Her 10 işsizden 5'i iibf mezunu bu ülkede. Okuduğu bölümle alakalı meslek yapmayanların büyük bir yekününü iibf mezunları oluşturuyor. Sen bu kafayla başka bir şey okumazsın. Bul bir torpil, ÖSYM sınavında barajı geç, seni bir yere müdür yaparlar zaten.

Güldüm. Her 10 işsizden 5'i iibf mezunu bu ülkede. Okuduğu bölümle alakalı meslek yapmayanların büyük bir yekününü iibf mezunları oluşturuyor. Sen bu kafayla başka bir şey okumazsın. Bul bir torpil, ÖSYM sınavında barajı geç, seni bir yere müdür yaparlar zaten.
Torpile karşı olan biriyim öncelikle. Fakat bu bölüm için araştırmalar yapıyorum 1 aydır ve herkes torpilin olmazsa bir yere giremezsin diyor siz de biliyorsunuz ki bu kadar agresifsiniz heralde? yoksa kimse istemez torpille bir yerlere gelmeyi.

Geri
Yukarı