Siyasette tarafsız olmak iyi midir?

Siyasette tarafsız olmak mümkün değildir. Sadece bağımsız olmak mümkündür.

Sizin tanımlamanız "tarafsız" kavramını karşılamıyor. Siz taraflısınız ancak fanatik değilsiniz. Siyasette fanatik olmamak iyidir, olması gerekendir.

Korkaklık derken neyden bahsediyorsun o zaman? Objektif olmak korkaklık mı demek?
Korkaklık kelimesini burada senin kullandığın "tarafsız" anlamından farklı kullandım. Korkaklık kelimesini umursamayıp da "tarafsız" olan insanlar için kullandım. Geleceğini düşünmeyen insanlar için kullandım.

Ülkenin bu halini görünce tarafsız olmak imkansız gibi birşey, ülkenin bu halini görüp de tarafsız olmak korkaklıktır başka bir şey değildir. Eğer orta halli bile olsak tamam tarafsız olmak iyidir ama şu an oy verilmesi gereken taraf bellidir.
Böyle bir seye karar verecek kişi olduğunuzu düşünmüyorum,insanların bir kişiye oy verip oy veremeyen insanların belirli birinin reklamını yapıp insanlarla kavga etmesi çok ironik ve nafile geliyor , oyunu istediğin tarafa verip sonunu beklemek en efektif yol diye düşünüyorum.

Objektiflik korkaklık değildir. Objektiflik olaylara ortadan bakmak artılarını eksilerini tartmak ona göre karar vermektir. Doğru kararlar verebilmek için objektif olman gerekir.
İşte hocam ondan bahsediyorum. Takım tutar gibi parti tutmanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum bu yüzden.

Böyle bir seye karar verecek kişi olduğunuzu düşünmüyorum,insanların bir kişiye oy verip oy veremeyen insanların belirli birinin reklamını yapıp insanlarla kavga etmesi çok ironik ve nafile geliyor , oyunu istediğin tarafa verip sonunu beklemek en efektif yol diye düşünüyorum.
Ben siyaset sebebiyle kavga etmem, karşı tarafın düşüncesi de umurumda değil. Ama onların düşündükleri, bizim düşündüklerimizle çeliştiği zaman olan yine onların lehine oluyor. Bu yüzden halk arasında kavga çıkıyor. Bu başka bir konu olsaydı, senin düşüncen benim düşüncemle ve benim alanımla çelişmez bu yüzden kavga da çıkmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı