Siyasi Partilerin Seçim Vaadi ile Yardım Dağıtması

Halka seçim amaçlı ürün veya maddi yardım yapmasını doğru buluyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    80
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakmayın ama konu alakası olmasa cevap vermek zorunda kalıyorum.

"bu dünyada gelecek neslimize iyi şeyler bırakmak istiyorsak " lafını kullanıp ülkede ne var ise zaten bir parti için bu kadar taraf tutan insanlar ile tartışmaya konuşmaya değmez. Üstelik "gram katkı" meselesine gelince söyleyecek yer değil. Zaten söylesem de tekrarlamak zorunda kalırım.

"Allah'ın dediği olacak." Forum sitelerinden partiye oradan bir bakanlık filan almaya çalışma çabaları başlamıştır.

Burada parti konuşmuyoruz ama konuyu inat ile buraya çekiyor ve insanları tahrik ediyorsunuz. Üstüne bir de dini karıştırıyoruz.
cevap vermeyeceğim diyorum ama sindirememişsin sanırım. Bir kere din karıştırılan bir şey değildir. İnansanda inanmasanda var olan bir şeydir. ikincisi ben ısrarla partilerden bahsetmediğimi dile getirdiğim halde farklı açıdan baktığımı her partininde hatasının karşısında durduğumu söylediğim halde ısrarla bana zıt giden insanların cevap verdiğini görüyorum. ya anlamak istemiyorsunuz ya da bizim düşüncelerimizi sindiremiyorsunuz. güya Atatürk fikir özgürlüğü getirdi, sadece size getirdi galiba bizim fikir özgürlüğümüz yok mu? sizin tercihiniz size bizim tercihimiz bize lütfen laf sokmaya çalışmayın komik oluyorsunuz. Batarsak ülkecek beraber batarız kalkınır isek beraber kalkınırız. Bakın anlamayanlar için tekrar yazıyorum; Ben partilerden bahsetmiyorum genel konuşuyorum hiç bir partiye laf söylemiyorum sadece fikrinize saygı göstererek kendi fikirlerimi savunmaya çalışyıorum ama görüyorum ki siz saygı göstermek istemiyorsunuz...

Kim ne derse desin Hak olan kazanacak. Kim ne derse desin Allah'ın dediği olacak. 100 yıl sonra biz olmayacağız bu dünyada gelecek neslimize iyi şeyler bırakmak istiyorsak, hayata bir gram katkısı olmayan insanlar ile dalaşmayı bırakıp Dünya'ya faydalı işler yapmaya bakalım. benim fikrim bu kimseyle tartışmaya girmeyeceğim... Saygı duyana saygı duyarım duymayanı zaten adam yerine koymam selametle...
Merhaba öncelikle hocam, baştan sona kadar herkesin yorumlarını okuduğumu belirtmek isterim öncelikle. Kim ne derse desin hak olan sizin kazanmanızdır, buda amelleriniz ile ölçülecektir bildiğiniz üzere. Demişsiniz ya her koyun kendi bacağından asılır. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda Din ve Devlet işleri ayrı olacak şekilde kanun ile kuruldu. Sizin burada söylediğiniz şeyler iktidardaki kişinin din ile yaptığı siyaseti karıştırıp halkı kendine tav etmeye çalışması nasıl bir iştir ? Tövbe estağfurullah sanki Yüce Allah, Kuran- Kerim'de veya bir Hadis-i Şerif'inde iktidardaki kişiden bahsetmiş gibi lanse ediyorsunuz. "Kim ne derse desin hak olan kazanacak. Kim ne derse desin Allah'ın dediği olacak." Bu nasıl bir cümledir sorarım size ? Dediğim şekilde görüyorsunuz heralde ki iktidarda karşı bir görüşe sahip olanları terörist, fetöcü, ateist, imansız veya gavur gibi iğrenç damgalar vuruluyor bununla kalmayıp içeri bile alıyorlar. Gelecek bir nesil ülkenin hali bu halde ise yurtdışı planlarını çok önceden yapacağını öngörebiliyorum şahsımca. Bu kadar yıldır iktidar partisi ne yaptı da gelecek düşünebiliyoruz ? "Hayata bir gram katkısı olmayan insanlar" dediğiniz kişiler sırf görüşlerini belirtiyor diye sizin söylediğiniz kelimelerin anlamı nedir ? Tamamen birbiriyle çelişen cümleler kurmuşsunuz. "Saygı duyana saygı duyarım duymayanı zaten adam yerine koymam."
Eğer biraz araştırıp mantıklı bir şekilde din işleri ve devlet işlerini birbirinden ayırıp düşünebilirsek, geçmişte söylenen sözlere, geçmişte yaşananlara ve vaad edilenlere bakarsak birşeylerin kapısını aralamış oluruz bence. Dünya'ya faydalı işler yapabilmemiz için önce kendi ülkemize faydalı olacak işler yapalım ki sonra Dünya'ya açılırız. Kendi ülkemize faydamız dokunacaksa önce herkes bir bütün bir milleti ilgilendiren konuda kendine acaba demesi lazım...

Konuya gelirsem diğer arkadaşlara katılıyorum. Çayı çorbayı madem dağıtabiliyorsun ya her zaman dağıt yada her zaman dağıtamıyorsan başka zamanlarda dağıt görelim. Seçim öncesi yapılan göz boyama oyunlarından biri daha işte. Ne diyeyim...

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle hocam, baştan sona kadar herkesin yorumlarını okuduğumu belirtmek isterim öncelikle. Kim ne derse desin hak olan sizin kazanmanızdır, buda amelleriniz ile ölçülecektir bildiğiniz üzere. Demişsiniz ya her koyun kendi bacağından asılır. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda Din ve Devlet işleri ayrı olacak şekilde kanun ile kuruldu. Sizin burada söylediğiniz şeyler iktidardaki kişinin din ile yaptığı siyaseti karıştırıp halkı kendine tav etmeye çalışması nasıl bir iştir ? Tövbe estağfurullah sanki Yüce Allah, Kuran- Kerim'de veya bir Hadis-i Şerif'inde iktidardaki kişiden bahsetmiş gibi lanse ediyorsunuz. "Kim ne derse desin hak olan kazanacak. Kim ne derse desin Allah'ın dediği olacak." Bu nasıl bir cümledir sorarım size ? Dediğim şekilde görüyorsunuz heralde ki iktidarda karşı bir görüşe sahip olanları terörist, fetöcü, ateist, imansız veya gavur gibi iğrenç damgalar vuruluyor bununla kalmayıp içeri bile alıyorlar. Gelecek bir nesil ülkenin hali bu halde ise yurtdışı planlarını çok önceden yapacağını öngörebiliyorum şahsımca. Bu kadar yıldır iktidar partisi ne yaptı da gelecek düşünebiliyoruz ? "Hayata bir gram katkısı olmayan insanlar" dediğiniz kişiler sırf görüşlerini belirtiyor diye sizin söylediğiniz kelimelerin anlamı nedir ? Tamamen birbiriyle çelişen cümleler kurmuşsunuz. "Saygı duyana saygı duyarım duymayanı zaten adam yerine koymam."
Eğer biraz araştırıp mantıklı bir şekilde din işleri ve devlet işlerini birbirinden ayırıp düşünebilirsek, geçmişte söylenen sözlere, geçmişte yaşananlara ve vaad edilenlere bakarsak birşeylerin kapısını aralamış oluruz bence. Dünya'ya faydalı işler yapabilmemiz için önce kendi ülkemize faydalı olacak işler yapalım ki sonra Dünya'ya açılırız. Kendi ülkemize faydamız dokunacaksa önce herkes bir bütün bir milleti ilgilendiren konuda kendine acaba demesi lazım...

Konuya gelirsem diğer arkadaşlara katılıyorum. Çayı çorbayı madem dağıtabiliyorsun ya her zaman dağıt yada her zaman dağıtamıyorsan başka zamanlarda dağıt görelim. Seçim öncesi yapılan göz boyama oyunlarından biri daha işte. Ne diyeyim...
teşekkür ederim düzgün bir şekilde izah ettiğiniz için. Lakin tekrar ve tekrar belirttiğim gibi kesinlikle bir siyasi partiyi kastederek söylemediğimi tekrar belirtmek isterim. Hak olan kazanacak Allah'ın dediği olacak derken de aynı şekilde siyasetten tamamen uzak bir cümle kurdum yani demek istediğim; 'insanlara zulüm edenler elbet bir gün yerle bir olacak ve İslam tüm Dünya'ya hakim olacak' bunu kastettim umarım bu sefer anlatabilmişimdir. Diğer bir konuya girersek Din ve Devlet işleri ayrı tutulan bir devlet dediniz siz istediğiniz kadar ayrı tutun lakin ayrılamaz bir bütündür. Allah'ın kanunları ile yönetilemeyen bir devlet her zaman hatalıdır iktidarda kim olursa olsun! ben burada ateisti dinsizi imansızı dışlayalım da demedim tekrar izah edeyimde yanlış anlaşılmasın. Atamız Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul'u işgal ettiğinde kimseye karışmadığı gibi bende kimsenin dini görüşüne saygısızlık etmem. umarım bunuda anlatabilmişimdir. Ha bu devlette yaşıyorsan Din ve Devlet işlerini ayırmak zorundasın diyebilirsiniz, evet kağıt üzerinde hep ayrıdır. Ve tekrar tekrar tekrar belirttiğim üzere ben görüşlerimi tamamen siyaset dışı belirttiğim halde hala ısrarla iktidarı savunuyormuşum gibi söylemler alıyorum. Buda beni üzüyor açıkcası. İktidar zaten kendini savunabilecek kapasitede bana ihtiyacı yok isteyen araştırır kendine göre doğrularını üretir. Ben tamamen doğru düzgün yalansız insan olma üzerine konuşuyorum. İnsanlığa faydalı olmak üzerine konuşuyorum bakın altını çiziyorum görüşü ne olursa olsun birbirine saygı duymadan karşı görüşten diye dışlayan bir toplum batmaya mahkumdur. Son olarak bana saygı duymayan insanada saygı duymam bu gayet net ve açık bir cümle. Size küfretseler siz teşekkür mü edersiniz? İstediğiniz kişinin görüşüne katılmakta özgürsünüz sizi düşman bellemem zaten kurduğunuz cümlelerle ne kadar olgun bir insan olduğunuz anlaşılıyor. teşekkür ederim tekrardan hayırlı geceler.

Bundan önceki seçim sonuçlarına bakarsak bir eline kutsal kitap diğer elini şehit tabutuna koyup propaganda yapılarak seçim kazanıldı. O zaman da hak olan kazanmış mı oldu? Millet şu son 5 yılda olduğu kadar hiçbir zaman bu kadar kutuplaştırılmadı.

Şimdi her iki tarafta patlamaya hazır bomba gibi hele bir taraf muktedirin ağzından çıkacak tek kelimeye bakar, ibadethaneler parti ilçe başkanlığı haline gelmiş cumadan cumaya gidip vaaz adı altında parti propagandası yüzünden bir takım müminler artık bayramdan bayrama camiye gider olmuşlar. Şimdi soruyorum;

Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde ülke insanı dinden bu kadar soğumadığı yapılan araştırmalar neticesinde ortaya serilmişken tüm bu dini olumsuz gidişata rağmen Hak daha ne kadar bunların kazanmasına müsade edecek?

Son düzenleme:
Bundan önceki seçim sonuçlarına bakarsak bir eline kutsal kitap diğer elini şehit tabutuna koyup propaganda yaparak seçim kazanıldı. O zaman da hak olan kazanmış mı oldu? Millet şu son 5 yılda olduğu kadar hiçbir zaman bu kadar kutuplaştırılmadı.

Şimdi her iki tarafta patlamaya hazır bomba gibi hele bir taraf muktedirin ağzından çıkacak tek kelimeye bakar, ibadethaneler parti ilçe başkanlığı haline gelmiş cumadan cumaya gidip vaaz adı altında parti propagandası yüzünden bir takım müminler artık bayramdan bayrama camiye gider olmuşlar. Şimdi soruyorum;

Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde ülke insanı dinden bu kadar soğumadığı yapılan araştırmalar neticesinde ortaya serilmişken tüm bu dini olumsuz gidişata rağmen Hak daha ne kadar bunların kazanmasına müsade edecek?
Kardeşim şöyle izah edeyim. Sen öncelikle Allah'ın adeletini yalnızca siyasete odaklamakla yanlış yapıyorsun. Şu anki iktidardan önceki devlet adamlarının yaptığı haksızlıkları başörtüsü zulümlerini vs. (ki buna bizim ailemiz de dahildir benim babam annem kapalı diye askerden atılıyordu.) görmezden gelmen olmamış gibi davranman bir kere en büyük hatadır. Bu dünya zahmet dünyası. Zalimler insanlara zulmederse mazlumlar gün gelir başa gelir. Bunun vaktini sen bilemezsin, sen görürsün veya sen ölür gidersin çocukların görür bu bir. İkincisi bende görüyorum müslümanım diyenlerin yaptığı sahtekarlıkları ama bunları gördüm diye de dinden soğuyacak kadar aptal değilim. Neticede bana cenneti o insanlar vermeyecek. Evet çok kutuplaşma var belki elinden gelse beni öldürmek istiyorsundur seninle aynı görüşte değilim diye. Ama bu çözüm değil bende iki gündür bunu izah etmeye çalışıyorum kutuplaşmayalım diye izah etmeye çalışıyorum ama laflarım başka bir taraflara çekiliyor. Hiç bir insan diğerinden üstün değildir. Ben Tayyip Erdoğanın fotoğrafını çekmiş onu yakından görmüş bir insanım hatta aynı ortamda iftar etmiş bir insanım ondan daha mütevazi içten samimi bir insan görmedim. İnan bana Ak partili belediye başkanlarının yaptığı çakallıkları muhalefet yapmamıştır bu adama. Adam tek başına herşeye yetişemiyor kimsenin içinden ne geçtiğini bilemeyiz. Ben de birşeylerin değişmesi gerektiğinin farkındayım lakin bu teröristlerin yanında kol gezerek olmaz. Bu iş siyasetle de olmaz. Siyaset iki yüzlülüktür önce bunu anlamak lazım. O dinin koruyucusu Allah'tır kimse zaten elinden ne gelirse gelsin İslam'ı bozamaz. Dinden soğuyan adamın itikadı bozuktur başka bir izahı yoktur bunun. Ben hepiniz cehenneme gidin demiyorum vaaz da vermiyorum haddimde değil. Ona bakarsan o Hak Afrika'da ki insanların açlığına sömürülmesine de müsaade ediyor. Neden? Kafirler cehennemde daha beter yansın diye gözleri kör edilmiş çünkü. Benim tek derdim doğru dürüst, insanların arkasından iş çevirmeyen, kimsenin hakkına girmeyen bir insan olalım istiyorum. Sence kötü bir şey mi diyorum söyle bana?

Birincisi ben tek bir adamın ağzından çıkacak lafı sorgulamadan birisini öldürmeye yeltenecek kadar düşük zekalı birisi değilim. O konu da birlikte iftar ettiğin cenahtan birileri canıma kast etmedikçe ben kimsenin canına durduk yere kast etmem. Bu konuda müsterih ol yani.

Öyle bir yazmışsın ki eski yanlışlar yüzünden bütün bunlar size müstehak der gibi. Karşıdan nasıl görünüyorum bilmem ama sen muhalif olan herkesi baş örtüsü düşmanı gibi görmekle hata yapıyorsun. Şimdi de muhalif olanlara her türlü itham yapılıyor gün gelip bunlar başa geldiklerinde ne olacağı hiç düşünülmeden hareket ediliyor. Madem geçmişte hatalar yapıldı şimdi de yapılan türlü ithamlara sessiz kalmak yapılanları onaylamaktan farksızdır.

Son olarak kendi iyi ama çevresi kötü şeklinde güzellemeye hiç gerek yoktu. Yandaş olduğunu en başından anlamıştım :) O satırlardan sonrasını da okuma ihtiyacı duymadım.

Son düzenleme:
Ciddiye alıp cevap bile yazmayacağım. Haa cevabım olmadığında değil, deymiyeceği içindir.

Göz ardı et ve geç en güzeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı