Siz olsaydınız hangi Anti-Virüs'ü seçerdiniz?

Burada yazmıyor ama 3 bilgisayarımda da Trend Micro kullanıyorum. Hiçbir yan etkisi yok zararlı siteleri kesinlikle kaçırmıyor ve güncellemeleri de gayet başarılı. Kaspersky daha önce denedim, kullandım bir kaç kere ama nedense hep bir aşırı işlemci kullanma isteği gözlemledim.
2020-12-14-11_35_25-png.779606

Ben AVG Anti-Virüs Free kullanıyorum.

Bunun bir özelliği daha var, Chrome uzantısı ekleyerek web sayfalarının da güvenliğine bakabiliyorsun, web sayfalarına güvenip güvenmediğini belirleye biliyorsun, üstelik gizlilik araçlarından ayrıntılar da gizlilik ayarları yapabiliyorsun.

Bunun bir özelliği daha var, Chrome uzantısı ekleyerek web sayfalarının da güvenliğine bakabiliyorsun, web sayfalarına güvenip güvenmediğini belirleye biliyorsun, üstelik gizlilik araçlarından ayrıntılar da gizlilik ayarları yapabiliyorsun.

Bunu Kaspersky'da yapıyor eğer güvenli değilse giriş yapmak zor.

Bunu Kaspersky'da yapıyor eğer güvenli değilse giriş yapmak zor.
Hayır riski kabul ederek giriş yapmanıza izin veriyor kontrol sizin ellerinizde antivirüs programları sadece sizi uyarır ve zararlı yazılımı karantina altına alır. Yazılıma yapılacağı siz seçersiniz, isterseniz siler, isterseniz çalışmasına izin verir, isterseniz karantinada kalır. Demek istediğim giriş yapmak zor değil.

AVG, 2016'da Avast'a satıldı.

Avast ise zaten veri hırsızlığından sabıkalı. Avira da keza.

AVG ise öyle değil AVG girmenize izin verir ve sizi uyarır ama isterseniz uzantı sayesinde sitedeki bazı izleyicileri ve zararlı yazılımları engelleyebilirsiniz.
Siteye güveniyorsanız ise güvenlik denetimini azaltır (düzenlenmiştir).
Gerçi ben eskiden Avira Anti-Virüs kullanıyordum ama o da bilgisayarı yavaşlatıyordu.

Son düzenleme:
Bitdefender TS kullanıyorum. Bitdefender ve Kaspersky'den şaşmam. Kaspersky'nin sosyal medya hesaplarında Türklere daha fazla değer vermesi hoşuma gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı