Siz Olsaydınız Napardınız?

Bende çocuk oldum evet. Ama babamın bana her zaman söylediği gibi efendi oldum her zaman. Ergen kelimesi hakaret değildir, 21 yaşından ufak herkez ergendir.
Ben bu yaşlarda böyle boş boş işlerle uğraşmadım.
İleriyi düşünmeyen böyle bir baltaya sap olamayacak tiplerden olmadım ben.
Sorunlu insanlar hayatın her yerinde vardır. Altta kalmamak için laf dalaşına girmek gereksizdir. Öyle insanlar ile en çok askerde gördüm.
Benim bulunduğum konuma hiçbir zaman gelemiyecek bir insan ile neden muhatap olayımki gereksiz.
Başkasından yumruk yemeyen kendi yumruğunu balta sanarmış diye güzel bir söz vardır.
Aşırı özgüven iyi değildir, bir yerde durmak gerekir.

Bazı şeyleri anlamak için illa başınıza birşey gelmesi gerekiyor sanırım.

Son düzenleme:
Galiba haklısın. Ama şöyle bir durum var, kendi kafama göre birini bulamıyorum. Galiba böyle takılmak daha iyi, bizim sınıftakiler pek tekin değil. O değil zaten kavga etsekte sen ne diye büyüklerini cağırıyorsun? Büyüyünce de sorun çıksa başkasını çağırır bunlar! Öyle bir tipler, bak cidden diyorum o velet orda teke tek çıksaydı onu bayıltırdım.

Boy; 1.85
Kilo; 75
Uğraştığım dal; Kick boxs

Sana kavgayı kazanamazsın demedim kazansan da kaybetsen de aslında kaybeden sen olursun dedim. Kendi kafana gör birini bulamıyorum demekte doğru gelmiyor bana yeterince çevrene bakmadığından sana uygun bir kaç arkadaş denk gelmemiştir. Kendimden bir örnek daha veriyim kendini kendi gözünde çok büyütmüş bir arkadaşım vardı ben lise 2'de okuyorken. Tuhaftır gerçek sebebini bilmiyorum benle bir alıp vermediği varmış gibiydi genel olarak laf atmak koridordan geçerken omuz atmak gibi tavırları vardır. İnsan ergen olduğu zaman kendimden biliyorum her şey boş kaybedilecek bir şey yokmuş gibi geliyor. Yada bazılar gerek kız arkadaşlarını gerek çevresini etkilemek için gözden düşme korkusu olduğu için gücü yetmeyeni ezmeye kalkışma gibi durumlar olabiliyor.

Neyse yaşadığım olaya gelirsek yine böyle bir arkadaş anlattığım şekilde genel olarak benim üzerime oynuyor benimde artık sabrım tükenmeye başladı o zamanda okulun son 3 haftası falan kendi kendime karar aldım bir kere daha bana ters bir hareket yaparsa yumruğu acımadan suratının ortasına koyacaktım. Tuhaf bir şekilde bana bulaşmadı okul bitene kadar, okul bitti yaz tatilindeyiz sabahın 7'si gibi annem ayağı kaldırdı oğlum okulunuzdan XXX isimli bir arkadaşın vefat etmiş yakın arkadaşlar mıydınız dedi. Benimle bütün sene uğraşan insanın trafik kazası yüzünden sabahın 7'sinde öldüğünü duydum ve ne hissedeceğime karar veremedim bir kaç arkadaşla beraber cenazesine gittik ailesiyle tanıştım baş sağlığı diledim. Sonra kendi kendime iyi ki sabretmişim dedim aramızda yumruk yumruğa bir kavga iyi ki yaşamamışız dedim. Yani herkes önüne bakmalı senin önündeki insan gerektiği kadar olgunluk gösteremiyorsa sen göster bir şey kaybetmezsin.

Bursa çocuğuyuz her yerde kapışırız. 1 e 5 gelsinler ne yazar bunun yarını da var. Hadi arkadaşlarım olmasa bile aynı okuldaysam o kişi ile sürekli sarardım ki o adam çağırırsa ki beni tanısa tokatlasam tek kelime edemez, arkadaşlarının bileğini eline verip yollardım. Ayrıca nasıl bir lise 4'sün okulda hiç mi arkadaşın yok arka çıkmadılar mı sana ?
Acırsan acınacak duruma düşersin. Ben zamanında çok tahammül ediyordum en sonunda ortaokulda başladım kavgalara. İki kişi tokatlayınca sınıftan kimse sana bulaşmaz. Bir şey yapsan bile bulaşamaz. Dava filan demişler, sen onları bir sıkıştır köşeye bakalım annelerine bile söyleyebiliyorlar mı ? Ben A.T.L okuyorum, okulda E.M.L'ler var, genel olarak değişikler, serseriler elbette var. Biriyle mevzum olmadı daha. Boyum 1.90 kilom 85 belki o yüzden pek şey etmediler ama etseler de ne olacağını biliyorlar.

Karakol dosyayı savcılığa göndericek, bütün sanık ve mağdurlara tebligat gönderip ifadeye çağırıcak, bu arada o arkadaşlar veya aile büyükleri size gelip, yalvarıcaklar şikayetini geri çek diye.

Bu kişilerin siciline adam yaralama ve darp suçu işler. Hapis cezası almaz, denetimli serbestlik verirler. Ama 2. defa yine aynı suçu işlerse, parmaklıklar ardında gider. :)
Bu da bir tercih tabi. En iyisi olabilir ama sen bir otoriteni sağladıktan sonra gerisi kolay.

Bide şu E.M.L'ler serseri gibi dururlar ama kovalar, it sürüsü gibiler. Bir yere toplanırlar karşılarındakiler baskın görünüyorsa kaçarlar. Bugün mevzu var diye toplanırlar, çıkışta bir bakmışsın hepsi arabuluculuk yapıyor. Tabi bazı liselerde hapçılar oluyor onları da iyice tokatlattırıp ezmek lazım oluyor. Sağlam arkadaşların yoksa onlara bulaşmazsın.

Öncelikle bir Quen işaretini kullan ki vurdukları bir yere kadar işlemesin. Bir de kılıcına humanoid oil sür. Böylece insanlara vereceğin hasar artacaktır. Ardından vur kaç taktiği ile onları oyala. Sen oyalarken staminan dolmuştur. Bir de Igni at üstlerine. Zaten hepsi alev almış olacağından karşılık veremezler. Sende bu arada işlerini bitirirsin.

Kardeş AXİİ kullan daha iyi.

Uzun zamandır spor salonunda çalıştığım için 3 kişiye supleks yapmıştım 3 ay önce. Hani cılız adamlar da değiller. Ben de değilim. Sonra okulda adım çıkmış, namımı herkes öğrenmişti. Çok güzel bir şey yapmış gibi anlatıyorum ama değil. En azından serseriler tarafından sıkıntıya uğramıyorum. Gözlerini epey korkuttum gibi.

Uzun zamandır spor salonunda çalıştığım için 3 kişiye supleks yapmıştım 3 ay önce. Hani cılız adamlar da değiller. Ben de değilim. Sonra okulda adım çıkmış, namımı herkes öğrenmişti. Çok güzel bir şey yapmış gibi anlatıyorum ama değil. En azından serseriler tarafından sıkıntıya uğramıyorum. Gözlerini epey korkuttum gibi.
Türkiye'de rahat bir şekilde okumak istiyorsan böyle bir olay gerekiyor :)

Tanıdıklarım varsa 3 e 5 girerdim bende benim rahat bir tarafım var gene boksa gittim 5 6 ay nereye vurursan sersemler biliyorum sende boş bir vakitte boks gibi bir dövüş kursuna git çok rahatlatıyor hemde kas yaptırıyor

5'e tek geliyorlar ise delikanlılık yoktur. Dinsizin hakkından imansız gelir. KAÇIN! Eğer ki kaçamadınız kavgada çirkinleşmelisiniz. Tabi bu önerilenin dışında en önemlisi sakın dışarıda beklemeyin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı