Sizce Covid-19 yapay mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapay olduğuna nasıl karar verelim? Biz Prof. değiliz. Yaşlı kesim diyince paramparça oluyorum çünkü anneannem ve dedem benim için çok önemli. Annem ve babamdan daha çok onlar bana önem verdi. Ölürsekte kaderde bu varmış.

Yapay olduğuna nasıl karar verelim? Biz Prof. değiliz. Yaşlı kesim diyince paramparça oluyorum çünkü anneannem ve dedem benim için çok önemli. Annem ve babamdan daha çok onlar bana önem verdi. Ölürsekte kaderde bu varmış.
Daha çok yaşlı kesimde ölümler görüldüğü için bu şekilde yazdım. Benim için de çok önemliler. Herkesin bu konuda farklı bir fikiri var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer öyle bir şeyse tedavisi mevcut diye sevinirim ama böyle bir şey yapıldıysa devamı kısa sürede gelir. Eğer doğal bir şeyse aşı bulunana kadar evlere kapanmamiz gerekecek. Umarım sağ salim atlatırız.

Bana göre değil. Çin dahil çoğu ülke , ekonomik olarak , dünyanın zararını ettiler. ABD tabanlı şirketler de Çin'e bağlı olarak zarar etti. Eğer ki, yapay olsaydı; daha kontrollü gerçekleşirdi. İtalya ve İspanya'da bu kadar "rehavet" durumu oluşmazdı. Bu tamamiyle doğanın bizden aldığı şeyler diye düşünüyorum.
Neden oluştu bilmiyorum ama ne olduğu belirsiz "hayvan" ve "böcekleri" yememeliyiz. Havaya da verdiğimiz kirli gazları olabildiğince azaltmalıyız.

Yaşlı kesimin ölmesi normal değil mi? Bağışıklıkları zaten zayıf, grip virüsünden her yıl bir sürü insan ölüyor, tahminimce çoğunluğu yaşlı kesim. Gribe de yapay diyelim mi?

Yapay olup olmadığını bilmiyorum fakat bazı ülkelerin bunu sosyal devlet üzerindeki yükü kaldırmak için manipüle ettiğine eminim. Ayrıyeten bu virüsten sonra Dünya açısından büyük değişimler olacak. Dünyanın son dönemlerde geldiği keskin sınırlar fantazisi bayağı bir darbe aldı. Kapitalizmin bir gereği olan küreselleşme avantajlarının yanında dezavantajlarınıda beraber getiriyor. Birçok ülke sınır protokollerini ve gümrüklerini baştan aşağı yenilemeye götürecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı