Sizce dolar alınır mı?

Al sat yaparak anca 40 lira kazanabildim.

Zam anında gelmiyor, bir kaç gün/hafta sürüyor. Zam gelmeden kardan yararlanılabilir. Eğer PC malzemesi falan alınıyorsa haklısın.
O kısa sürede ne alınabilir orası ayrı konu, kısa vadede çok yüklü al sat yaparsan belki olabilir. Ama o işi çok iyi bilmek anlamak lazım. Yoksa kazanç sağlamak zor iş. Borsa simsarları varken bizlerin iniş çıkışları anlaması zor, anlayıp anında çevrim yapması gereken alengirli iş. Hadi kendi çapında 1000 TL kazandın, onu harcamazsan ürünlere zam gelmeden, yine aynı tas aynı hamam. O zaman ana para üzerinden borsa oynayacaksın, kazandığın parayı, dolara çevirip atacaksın kenara, katlamaya çalışacaksın. Yani karışık iş. Bilmek lazım.

Ha sen para kaybetmek istemiyosan, Yen, Euro, Dolar al dursun. Zararın olmaz. Para biriktirenlere söylüyorum.

Benim şahsi düşüncem mantıklı bir hareket olacağı yönünde, dolar yakın zamanda yapılan müdahalelere rağmen kalıcı düşüş yaşayacağa benzemiyor. Hatta bir tahminde bulunayım, sene sonunda doğru 7 yi zorlayacak.

Yatırım yapılabilir. Al sat ile uğraşmayacaksan, uzun vadeci isen al 2 sene beklet.
Dolar 1,7 iken alacaktın işte;) Artık nereye alacaksın doları?
Dünyanın en çok kaybettiren sözü bu olsa gerek. Bitcoin'de 2000$ iken aynı şeyler söyleniyordu fazlasıyla. Ayrıca dolar 1.7 iken 500TL yatırım yapmak istersen arabanı falan satman gerekirdi. O zaman maaşlar ortalama 500-600 TL idi.

Yeni konular

Geri
Yukarı