Sizce En Gereksiz Programlama Dili Nedir?

kirkwahmet

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Solo Gitarist, Öğrenci
Soru başlıkta açık açık ortada. Herkesin bildiği çok gözde programlama dilleri de var, ama benim merak ettiğim elimizin tersiyle itilen, beğenilmeyen programlama dilleri.

Bu arada Excel programlama dili sayılabilir mi? Bu konu hakkında pek bilgim yok.

Güzellik göreceli bir kavramdır. Zor olan programlama dili pek sevilmez genellikle. Yani kim hangisini daha iyi yaparsa o dili daha çok seviyordur. Bence.

Jquery bir yazılım dili değil yalnız. Gel gelelim javascript gibi iğrenç bir dili okunabilir, kodlanabilir güzel bir dil haline getiren çok güzel bir kütüphane :D Onsuz Javascript kod yazmayı düşünmüyor bile insan. Açıkcası ben Visual Basic'i gereksiz görürüm hele şu devirde yaz işte C# ile diyerekten haykırasım geliyor :)

Jquery bir yazılım dili değil yalnız. Gel gelelim javascript gibi iğrenç bir dili okunabilir, kodlanabilir güzel bir dil haline getiren çok güzel bir kütüphane :D Onsuz Javascript kod yazmayı düşünmüyor bile insan. Açıkcası ben Visual Basic'i gereksiz görürüm hele şu devirde yaz işte C# ile diyerekten haykırasım geliyor :)
Aklima ilk o geldi.

Bana kalırsa hiç bir dil gereksiz değildir. Zaman geçtikçe ve yeni dillerin ortaya çıkmasıyla kullanımı azalan diller vardır. Kullanan kişi sayısı falan azalır. Popülerliği düşer ya da yetersiz kalır. Umarım düşüncelerimi açıkça dile getirebilmişimdir. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı