Sizce en iyi laptop markası nedir?

Otomaber

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İ5-1240P - RAM: 16 GB - Ekran Kartı: İrıs Xe Graphics - Depolama: 512 GB SSD
Meslek
Serbest Çalışan
Sizce en iyi laptop markası hangisi? Ve nedeni.
A- HP.
B- Apple.
C- MSI.
D- ASUS.
E- Dell.
F- Lenovo.
G- Casper.
H- Monster.
I- Gigabyte.

Yazmadığım markaları siz ekleyebilirsiniz. Ek olarak bu markaların en beğendiniz modeli nedir?

Son düzenleme:
Lenovo, Dell, MSI güzel. MacBook ayrı bir boyutta o yüzden farklı değerlendirmek lazım. ASUS, Acer servis yüzünden çok aşağılarda.

Lenovo Legion ve MSI GE serisi. Marka değil de önemli olan model bana göre.

Asus. Nedeni ise genelde yeni şeyler deniyorlar(Örneğin ROG Flow serisi, sıvı metal macun vb.), soğutma sistemleri de güzel.

Kasaların görünüşü de oldukça estetik. Gaming ayağına ekran kartlı düğün salonu satmıyorlar ancak ürün bence göze hoş gözüküyor.

Macbook'lar ayrı bir kapsamda değerlendirilmesi gerekir ancak şüphesiz onlarda başarılı cihazlardır.

Lenovo, Dell yıllardır en az sorun gördüklerim. Hp'de değişik sorunlar gördüm. Fan bozulması, adaptör bozulması vb.
Ama serilerine göre değişir. Giriş seviyesi, iş serileri vs kaliteleri değişiyor.
Zamanla biraz kalitelerde düştü.

En iyi dediğiniz zaman çok fazla kriter var. Şirket başarısı olarak HP ve Dell diğer şirketleri geride bırakıyor ancak bu kıyas üretimlerinin performanslarını baz almıyor. Üretimlerinin performansı ürünün serisi değiştiği zaman değiştiği için zaten bana çok da doğru bir kıyasmış gibi gelmiyor.

Sebebi ve formülü nedir bilmiyorum ancak HP ve Dell yıllardır başı çekmeyi başarıyor gibi görünüyor. Başarılarının sırrını bilen arkadaşlar ışık tutabilir.

Yıllardır Dell kullanıyorum. Başka bir marka deneme imkanım olmadığı için çok yorum yapmam doğru olmaz.
Bir dönem satmadan önce kardeşimin eski cihazı Pavilion DV6000 Special Edition kullanmıştım. İyi bir cihazdı ama fazla ısınıyordu. (Kendi laptopumu bir ara babama verdiğim için kullanmıştım.)

Kullandığım cihazdan fazlasıyla memnunum. Neredeyse 7. yılımızı dolduruyoruz.
Pili şişti ve fanı değişti, onu haricinde sadece termal bakım için içi açıldı.

Paramla aldığım ilk cihaz olduğu için manevi değeri büyük. Yine de yenileyeceğim bu sene.
Almak isteyenlere Vostro serisini öneririm. Uzun bir kullanım ömrü arıyorsanız tam sizlik.

Geri
Yukarı