Sizce en iyi laptop markası nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buyur dostum. Cinebench R23 testinde kaç watt çektğine ve kaç derece olduğu gösterilmiş. Ayrıca Turbo GHz değeri 4.9 olan bir işlemci 4.2 GHz'de 82 derece oluyorsa ortada bir sorun yok.

Buyur dostum. Cinebench R23 testinde kaç watt çektğine ve kaç derece olduğu gösterilmiş. Ayrıca Turbo GHz değeri 4.9 olan bir işlemci 4.2 GHz'de 82 derece oluyorsa ortada bir sorun yok.
Cihazda MHZ dalgalanmasi var, sabit bir FPS veremiyor %1 low surekli degisiyor. 75 derece 50 watt bunu giris seviyesi cihazlar termal macun ile aliyor.

Bir anda 80 wattan 45-50 watt'a geriliyor oyunlarda.

İyi bir sogutma yok ortada, ortalama-düşük bir sogutma var. Bu cihaz 3-4 fanli model degil mi?

Cinebench testi 4.4 mhzlerde Thermal olmamasina ragmen, oyunlarda da cok yukseldigini gormedim. Galiba guc limiti de var.

75 derece 50 watt bunu giris seviyesi cihazlar termal macun ile aliyor.

1705855130361.png

1705855152230.png

Giriş seviyesi hangi cihaz 120 watt güç çekip bu sıcaklıklarda kalıyor?

Cihazda MHz dalgalanmasi var, sabit bir FPS veremiyor %1 Low surekli degisiyor.

4.4 MHz ile 4.7 MHz arasında geziyor genelde oyunlarda. MHz dalgalanması bu işin neresinde? Benim mi bir yanlışım var? Time spy testinde ki sonuçları da bayağı başarılı.

Bir anda 80 wattan 45-50 Watt'a geriliyor oyunlarda.

Testin neresinde bu olay? Oyun testlerini sırayla izledim incelemede ki stabil değerlerdeydi.

Cinebench testi 4.4 MHz'lerde thermal olmamasina ragmen, oyunlarda da cok yukseldigini gormedim. Galiba guc limiti de var.

20k puanı geride bırakıyor cihaz. i7 13700HX Predator Neo ve Omen'i geçiyor yani 🙂

Eki Görüntüle 2092159

Eki Görüntüle 2092160

Giriş seviyesi hangi cihaz 120 watt güç çekip bu sıcaklıklarda kalıyor?
Monster.

Eki Görüntüle 2092159

Eki Görüntüle 2092160

4.4 MHz ile 4.7 MHz arasında geziyor genelde oyunlarda. MHz dalgalanması bu işin neresinde? Benim mi bir yanlışım var? Time spy testinde ki sonuçları da bayağı başarılı.
Diger videolari kontrol et, 4.1-3.7 arasi dahi gittigini gormustum.

Eki Görüntüle 2092159

Eki Görüntüle 2092160

20k puanı geride bırakıyor cihaz. i7 13700HX Predator Neo ve Omen'i geçiyor yani 🙂
Acer ust segment cihazlari kotu diye biliyorum zaten, Omen zaten :D

Cihaz giriş seviyesi.

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-21_201046097.png
    resim_2024-01-21_201046097.png
    273,2 KB · Görüntüleme: 14
Acer ust segment cihazlari kotu diye biliyorum zaten, Omen zaten :D

Cihaz giriş seviyesi.

Bu cihazlar orta segment. Acer'in üst segmenti düz Helios. Dell G15'te i7 13650HX ile 18k da kalıyor. Türkiye'de pek orta segment yok zaten. i7 13650HX olupta bu cihazı anca Legion serisinden sağlam bir cihaz geçer. Onların çoğuda Türkiye de gereksiz pahalı. Attığın SS hangi cihaz?

Diger videolari kontrol et, 4.1-3.7 arasi dahi gittigini gormustum.

Kontrol edeyim tabii. Şu ana kadar izlediğim testlerde hiç böyle bir şey görmedim ki attığım iki testte de yine hiçbir sorun yok.

Monster'ın Tulpar T5 (i5 13500HX-RTX 4060 modeli bu sonuçları yakalıyor 🙂 tabii termal macun değişince. O cihaz tüm giriş seviyelerinden iyi zaten. Çoğu orta segmenti de geride bırakıyor😀

Yeni konular

Geri
Yukarı