Sizce FSR 3.0, DLSS 3.0'ı geçti mi?

Dediğiniz teknolojiyi nvidia rtx 4080 ile cyberpunk2077'de deneyimledim. Işığı yeniden hesaplayarak fps düşüşünü minimize etmeye çalışıyor. Amd kartlarda deneyimlemedim. Nvidia ile gayet başarılıydı. Amd rx5700xt kullanıyorum ikinci bilgisayar olarak. Umarım fsr daha da gelişir ömrü uzar.
FSR'ın artı yönü cömert olup hemen hemen her karta gelmesi. Umarım gelişir, bu sayede elimizdeki kartları bir nevi daha uzun süre kullanabiliyoruz.

İnsanların yorumunu merak ediyorum. Reddit'te bazı insanlar daha iyi diyor bazıları ise kötü. Ayrıca kendi yorumumu ekledim niye bu kadar atarlandın anlamadım.

İnsanların yorumunu merak eden biri için fazla objektif yorum yazmışsın. Tahmin ettiğim gibi ilgi toplamak için de fikirlerine zıt başlık atmışsın. İnsanlara ithamda bulunmadan önce belirttiğin fikrin tutarlılığını ve gelen yorumu gözden geçirip cevap vermeni tavsiye ederim. Merak ettiğin konuya gelirsek, şu an için DLSS 3.0 gecikme, kare senkronizasyon teknolojisi, oyun desteği ve en önemlisi de görüntü kalitesi olarak, yani teknoloji anlamında ileride.

Şimdi bunu ne anlamda değerlendirdiğimize bakmak lazım.

Eski ekran kartlarına destek verme ve hatta rakip ekran kartını kullanan kullanıcılara dahi hizmet vermesiyle kesinlikle geçti.

Bunun dışında karşılaştırmalara baktığım kadarıyla görüntü kalitesi anlamında ciddi farklar göremedim. Uzak olan bazı nesnelerde evet FSR patlamalar yapıyor olabilir ancak şunu unutmamak lazım ki DLSS 3 - Eylül 2022'de yayınlanmış ve şu anda DLSS 3.5 olarak Eylül 2023'te güncellenmişken FSR 3'ü biz daha 2023 Eylül ayının sonunda görebildik.

Burada kullanıcılardan gelen feedbackler ve oyunlar üzerinde denemeler yapıldıktan sonra alınacak feedbackler ile birlikte FSR 3'ün çok güzel bir ilerleme kat edeceğini düşünüyorum. Karşılaştırmalara bakarsanız bazı nesneler hariç FSR 3'ün oldukça iyi olduğunu göreceksiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abicim bu kadar geniş biryere getiriyolar fsr i destegi inanilmaz nvidia kartlarini bile destekliyor nvidia gibi 2 sene önce aldığın kart gereksiz artik demiyorki daha yeni çıktı olsun okadar bekleyelim ve görelim

Yeni konular

Geri
Yukarı