Sizce günümüz oyunlarının en büyük sorunu nedir?

Dinozoflar

Hectopat
Arkadaşlar, yok, olmuyor. Ne yaparsam yapayım, neyi oynarsam oynayayım eski oyunlardaki tadı alamıyorum. Her oyun artık birbirine benziyor. Sıkı bir oyuncuyum yıllardır, ve online oyunlardan pek haz etmem. Single oyunlarla aram çok daha iyi. Herneyse, mesela Youtube'da yeni çıkmış veya duyurulmuş oyunların oynanış videolarına bakıyorum, yahu hepsi gözüme aynı gözüküyor. Ya diyorum ben bu mekanı daha önce gördüm, ya diyorum ben bu animasyonu daha önce gördüm, ya diyorum bu düşman tipini daha önce gördüm... Çok sıkıcı ya gerçekten videoları izlerken daralıyorum. Bugün canım çekti Freedom Fighters yükledim Steam'imden, ve hala beni sarıyor. Mekan tasarımları harika geliyor gözüme. O kadar basit ama etkili ki. Bir de alternatif yollar falan var. Yeni oyunların çoğu zaten açık dünya olmaya çalışıyor, veya oldukça geniş alanlarda geçiyor. Ben bu büyük dünyalardan sıkıldım. Kompakt ve küçük şeylerin dünyasında iyi bir senaryoyla oyun oynamak istiyorum artık. Nerede o eski oyunlar cidden... Neyse lafı fazla uzattım, size göre günümüz oyunlarının, bu kadar etkileyici olmamasının, veya şöyle sorayım, 20 sene önceki oyunların bile bugünkü bazı oyunlardan daha fazla bizi eğlendirmesinin altında yatan "sır" nedir?

Arkadaşlar, yok, olmuyor. Ne yaparsam yapayım, neyi oynarsam oynayayım eski oyunlardaki tadı alamıyorum. Her oyun artık birbirine benziyor. Sıkı bir oyuncuyum yıllardır, ve Online oyunlardan pek haz etmem. Single oyunlarla aram çok daha iyi. Her neyse, mesela YouTube'da yeni çıkmış veya duyurulmuş oyunların oynanış videolarına bakıyorum, yahu hepsi gözüme aynı gözüküyor. Ya diyorum ben bu mekanı daha önce gördüm, ya diyorum ben bu animasyonu daha önce gördüm, ya diyorum bu düşman tipini daha önce gördüm... Çok sıkıcı ya gerçekten videoları izlerken daralıyorum. Bugün canım çekti freedom fighters yükledim Steam'imden, ve hala beni sarıyor. Mekan tasarımları harika geliyor gözüme. O kadar basit ama etkili ki. Bir de alternatif yollar falan var. Yeni oyunların çoğu zaten açık dünya olmaya çalışıyor, veya oldukça geniş alanlarda geçiyor. Ben bu büyük dünyalardan sıkıldım. Kompakt ve küçük şeylerin dünyasında iyi bir senaryoyla oyun oynamak istiyorum artık. Nerede o eski oyunlar cidden... Neyse lafı fazla uzattım, size göre günümüz oyunlarının, bu kadar etkileyici olmamasının, veya şöyle sorayım, 20 sene önceki oyunların bile bugünkü bazı oyunlardan daha fazla bizi eğlendirmesinin altında yatan "sır" nedir?

Yeni oyunların hepsinin amacı aynı eskiden öyle değildi subway surf Minecraft vs. hepsi farklı farklı amaca sahip olan oyunlardi ama şimdi hepsi bir market gibi bir şeyin olur onu buyutursun ve çalışan alırsın mantiginda.(mobil oyunlar için)

Hocam eski oyunlar hiç olmasaydı, yeni oyunları oynasaydık muhtemelen sizin gibi duyguları yaşayan insanların %90'ı zevk alırdı. Çünkü hep aynı tas aynı hamam. Oyunlar birbirinin kopyası. Bir de uzun süre oyun oynayınca sıkıyor insanı. Aynı tarz oyun oynamak da sıkıyor. Ben FPS oyunlarını çok seven bir insanım. Ama beni bile sıktı artık.

ben oyunların biribirine benzemesinden daha çok Hikaye oynanış vs bakımından günümüz oyunları bana göre baya ağır kaçıyor ben o yüzden pek zevk alamıyorum artık neredeyse hiç kimse (hikayeli oyunlar için konuşuyorum) bi oyun giriyimde kafam dağılsın diye oynamıyor oyunları yani kısacası bana göre oyunlar çok ağır

Hocam eski oyunlar hiç olmasaydı, yeni oyunları oynasaydık muhtemelen sizin gibi duyguları yaşayan insanların %90'ı zevk alırdı. Çünkü hep aynı tas aynı hamam. Oyunlar birbirinin kopyası. Bir de uzun süre oyun oynayınca sıkıyor insanı. Aynı tarz oyun oynamak da sıkıyor. Ben FPS oyunlarını çok seven bir insanım. Ama beni bile sıktı artık.
Haklısınız, aynı tür oyunları oynamak cidden türe hayran olsanız bile baygınlık geçirtiyor insana.
Daha çok ubisoft oyunlarında olan bir problem. Sürekli aynı şeyleri yapmak. Sürekli aynı yan görevler özellikle. Bu sizi oyundan çok çabuk soğutur.
Of... Ubisoft bu işin master'ı zaten.

Arkadaşlar, yok, olmuyor. Ne yaparsam yapayım, neyi oynarsam oynayayım eski oyunlardaki tadı alamıyorum. Her oyun artık birbirine benziyor. Sıkı bir oyuncuyum yıllardır, ve online oyunlardan pek haz etmem. Single oyunlarla aram çok daha iyi. Herneyse, mesela Youtube'da yeni çıkmış veya duyurulmuş oyunların oynanış videolarına bakıyorum, yahu hepsi gözüme aynı gözüküyor. Ya diyorum ben bu mekanı daha önce gördüm, ya diyorum ben bu animasyonu daha önce gördüm, ya diyorum bu düşman tipini daha önce gördüm... Çok sıkıcı ya gerçekten videoları izlerken daralıyorum. Bugün canım çekti Freedom Fighters yükledim Steam'imden, ve hala beni sarıyor. Mekan tasarımları harika geliyor gözüme. O kadar basit ama etkili ki. Bir de alternatif yollar falan var. Yeni oyunların çoğu zaten açık dünya olmaya çalışıyor, veya oldukça geniş alanlarda geçiyor. Ben bu büyük dünyalardan sıkıldım. Kompakt ve küçük şeylerin dünyasında iyi bir senaryoyla oyun oynamak istiyorum artık. Nerede o eski oyunlar cidden... Neyse lafı fazla uzattım, size göre günümüz oyunlarının, bu kadar etkileyici olmamasının, veya şöyle sorayım, 20 sene önceki oyunların bile bugünkü bazı oyunlardan daha fazla bizi eğlendirmesinin altında yatan "sır" nedir?
Oyun firmaları önceden riskli işlere kalkışabiliyorlardı oyun sektörünün görece küçük olmasından dolayı. Artık ne tutuyorsa ne satacaksa onu yapıyorlar. Genel olarak indie oyunlara yönelirseniz belki eski zevki tekrar tadarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı