Sizce hala 1050 Ti yeterli mi?

Bütçe
6000

Loreaays

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben 6K bütçe ile monitör dahil PC toplama çalışıyorum (monitörün ne kadar kötü olduğu neredeyse fark etmez). Bir sürü yerden bakındım aradım ama GTX 1650'li bir sistemi bu bütçeye bir türlü sıkıştıramadım. Ben de acaba halen 1050 Ti bir ekran kartı yeterli midir, bana yeter mi diye düşündüm. Aşağıda oynadığım ve ileride kasayı aldığımda belki oynayacağım oyunları yazdım. Lütfen bana ekran kartı bu oyunlara yeterli mi yoksa yetersiz mi gelir yazınız. (Sistemdeki işlemci yüksek ihtimal ya i3 10100F ya da i5 10400F olacak.)

Bu PC'de oynamak istediğim oyunlar: LoL, Valorant, Battlefront 2, Apex Legends, Fortnite, Satisfactory, Call of Duty vb. genellikle Online bazlı oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de acaba halen 1050 Ti bir ekran kartı yeterli midir, bana yeter mi diye düşündüm.
Yazdığınız oyunlar için aşağı yukarı yeterli sayılır; lâkin 6000 TL bütçede 1050 Ti tercih etmeniz 2021 yılında ölü yatırımdır. Tercih etmeyin.

1050 Ti'ın devri çoktan kapandı ve bu bütçede kesinlikle tercih edilmemesi gereken zayıf bir kart. Alınmamalı.

Son düzenleme:
Bu dönemde NVIDIA tarafında en az GTX 1060 AMD tarafında en az RX 570 tercih edilmeli, sistemi sıfır alıp ekran kartı için ikinci ele yönelebilirsin.

Yazdığınız oyunlar için yeterli; lâkin 6000 TL bütçede de 1050 Ti tercih etmeniz 2021 yılında ölü yatırımdır. 1050 Ti'ın devri çoktan kapandı; alınmamalı.
1050 Ti devri hiç açılmadı bile. 1060'la arasında uçurum var. 1050, 1050 Ti seviyesinde; 1050 Ti'da 1060 3GB gibi bir şey olmalıydı.

Yazdıklarınız gördüm ama benim İtopya'dan hazır bir şekilde gidip toplamam ya da diğer molecule PC veya İncehesap'tan hazır almam gerekiyor yani şu 2. el alıp tak mevzusunu yapamam çünkü eğer ekran kartını onlardan almazsan ne kurulum ne de başka bir şey yapmıyor bu 3 firmada.

Geri
Yukarı