Sizce Hangi Operatör

Turkcell internet olarak iyi, çekim kalitesi iyi, mobil ödeme 3 ay sonra açılıyor diye biliyorum fakat pahalı.
Avea internet olarak kötü, çekim kalitesi orta, mobil ödeme imkanı iyi ve ücreti de iyi.
Vodafone internet olarak iyi, çekim kalitesi iyi, mobil ödeme orta, ücret orta.

Sıralama yaparsak;
İnternet: Turkcell(10), Vodafone(9), Avea(5)
Çekim kalitesi: Turkcell(10), Vodafone(9), Avea(7)
Ücret: Avea(10), Vodafone(8), Turkcell(5)
Mobil ödeme: Vodafone(9), Avea=Turkcell(7)

Bana kalırsa 3 sorunun cevabı net Turkcell. Ancak şöyle bir şey var başka yönlerden değerlendirirsek ; mesela tarifeler vb gibi.

Tarifelerde en iyisi Avea. Ama çekim gücü düşük. Bizim okulda dün çekmiyordu mesela. :)

Mobil internet hızında Turkcell. Tarifeleri diğer operatörlere göre biraz pahalı. Böyle yönlerden bakarsak bu ikisinin ortası Vodafone diye düşünüyorum. Tabi ki arada SMS gitmeme sorunu ve bazen Vodafone hatlarının çekmeme olasılığını da göz önüne alarak söylüyorum. :)

Avea'nın çekim kalitesi bana göre iyi, bir ara 10 Mbps'ye yakın hız görmüştüm. Çekim kalitesi alt yapı nedeni ile ilden ile göre değişiyor. Okulun alt katlarında çekmiyor ama üst katlarına çıkınca hat çekmeye başlıyor. Bunun gibi durumlar AVEA'nın alt yapısının kötü olmasından kaynaklanıyor.

Tarife konusunda AVEA, hem Turkcell hem de Vodafone'u ezip geçiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avea'nın çekim kalitesi bana göre iyi, bir ara 10 Mbps'ye yakın hız görmüştüm. Çekim kalitesi alt yapı nedeni ile ilden ile göre değişiyor. Okulun alt katlarında çekmiyor ama üst katlarına çıkınca hat çekmeye başlıyor. Bunun gibi durumlar AVEA'nın alt yapısının kötü olmasından kaynaklanıyor.

Tarife konusunda AVEA, hem Turkcell hem de Vodafone'u ezip geçiyor.

Tarife dışındaki diğer faktörlerden bahsetsek. :)

Çekim gücü : 1. Turkcell / 2. Vodafone / 3. Avea. Tabi bulunduğun bölgeye göre değişiyor. Internet hızı bakımından : 1. Turkcell / 2. Vodafone / 3. Avea. Tarife bakımından : 1. Vodafone / 2. Avea / 3. Turkcell. Bütün operatörleri kullandım, son dönemlerde de baya araştırdım bu konuyu. Avea'nın internetinden hiç memnun değildim, mesajlarım iletilmiyordu ve çok saçma sorunlarla karsilasiyordum. Bir gece annem arıyordu beni aramışsın oğlum diye bir gece başka birisi. Turkcellin çekim kalitesi çok iyi fakat tarifeleri çok pahalı, müşterisi belli olduğundan tarifelerde pek atılım yapmıyorlar. Vodafone kullanıyorum su an ben, interneti gayet hızlı, tarifeleri de çok ucuz. Eğer şimdi geçerseniz 500 dakika, 1000 sms ve 1Gb interneti 20 liraya alıyorsunuz. Tl yükleyince ekstradan bir ton paket veriyor. Gayet memnunum umarım bozmazlar :)

Çekim gücü : 1. Turkcell / 2. Vodafone / 3. Avea. Tabi bulunduğun bölgeye göre değişiyor. Internet hızı bakımından : 1. Turkcell / 2. Vodafone / 3. Avea. Tarife bakımından : 1. Vodafone / 2. Avea / 3. Turkcell. Bütün operatörleri kullandım, son dönemlerde de baya araştırdım bu konuyu. Avea'nın internetinden hiç memnun değildim, mesajlarım iletilmiyordu ve çok saçma sorunlarla karsilasiyordum. Bir gece annem arıyordu beni aramışsın oğlum diye bir gece başka birisi. Turkcellin çekim kalitesi çok iyi fakat tarifeleri çok pahalı, müşterisi belli olduğundan tarifelerde pek atılım yapmıyorlar. Vodafone kullanıyorum su an ben, interneti gayet hızlı, tarifeleri de çok ucuz. Eğer şimdi geçerseniz 500 dakika, 1000 sms ve 1Gb interneti 20 liraya alıyorsunuz. Tl yükleyince ekstradan bir ton paket veriyor. Gayet memnunum umarım bozmazlar :)

Yukarıdaki mesajı yazdıktan sonra bahsettiğin tarifeye geçtim. Vodafone 3G'si bulunduğum yerde 3 Mbps zor görüyor. Turkcell 1 Mbps görmedim. Avea'ya bakmadım bile.

Fakat sıralaman yanlış bence.

Çekim gücü: Turkcell-Vodafone=Avea.
Tarife uygunluğu: Avea-Vodafone-Türkcell
İnternet: Vodafone-Turkcell-Avea

Yukarıdaki mesajı yazdıktan sonra bahsettiğin tarifeye geçtim. Vodafone 3G'si bulunduğum yerde 3 Mbps zor görüyor. Turkcell 1 Mbps görmedim. Avea'ya bakmadım bile.

Fakat sıralaman yanlış bence.

Çekim gücü: Turkcell-Vodafone=Avea.
Tarife uygunluğu: Avea-Vodafone-Türkcell
İnternet: Vodafone-Turkcell-Avea
Çekim gücünde hata yapmışsın

Avea'nın hangi tarifesi ucuz? Elimde 4 tane Avea faturalı hat vardı, hepsini Vodafone'a taşıdım. 35 lira sabit fatura diye anlaştığım halde her ay faturalarım 45'den aşağı gelmiyordu. Arayıp müşteri hizmetlerini tehtid ettiğimde iki hattımın faturasını 15 Tlye düşürdüler 6 ay için sonra tekrar aynı. Ben 17'yi gördüm Turkcell ile, Vodafone ile aynı yerde daha düşük hız aldım. Baz istasyonuna uzaklıkla alakalı biraz ama fiyat konusunda en dürüst, verdikçe veren bir operatör Vodafone. 19 liralık paketi yapıyorum, ekstradan aran kazan var hiçbirini bitiremiyorum. 8 Tl aran kazandan kalan Tl var paketler bitmediği için boşa gidiyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı