Sizce ileride YKS sınav sistemi değişir mi?

Bence değişmesi olası. Kaç senedir devam eden bir olay vardı : " tyt puanını önümüzdeki sınavda kullanabiliyordun " . Yani mezun senesinde sadece ayt çalışıp ayt girebiliyordun. Bu sene bu olayı kaldırdılar. Bunun da mantıklı 2 açıklaması var. Ya önümüzdeki sınav zorluk açısından bu senekiyle epey farklı bir noktada olucak ya da sistemi değiştiricekler. Bana ikincisi daha yakın gibi geliyor. Bildiğiniz gibi bizim sistemde sınavlar uzun ömürlü olmaz, canları sıkılır, "eğitimde yeni bir dönem!" edalarıyla sınav değiştirilir. Yks'nin de ömrü doldu gibi hissediyorum.

Bence değişmesi olası. Kaç senedir devam eden bir olay vardı: " TYT puanını önümüzdeki sınavda kullanabiliyordun ". Yani mezun senesinde sadece AYT çalışıp AYT girebiliyordun. Bu sene bu olayı kaldırdılar. Bunun da mantıklı 2 açıklaması var. Ya önümüzdeki sınav zorluk açısından bu senekiyle epey farklı bir noktada olacak ya da sistemi değiştiricekler. Bana ikincisi daha yakın gibi geliyor. Bildiğiniz gibi bizim sistemde sınavlar uzun ömürlü olmaz, canları sıkılır, "eğitimde yeni bir dönem!" edalarıyla sınav değiştirilir. YKS'nin de ömrü doldu gibi hissediyorum.

Hocam sizce YKS 2026 diye bir şey olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı