Sizce Minecraft iyi bir oyun mu?

Genel sunucularını ben de beğenmesem de Single Player olarak ya da bir arkadaşınla CO-OP olarak oynadığında eğlenceli gelebilecek bir oyun. Özellikle teknolojik mod paketleri zamanında hoşuma giden şeylerdi. Artık pek sarmıyor o tip oyunlar. Oynanırlığı var mı var. Ama 5000 kişinin olduğu sunucularda değil!

Son oynadığım Space Astronomy 2 paketini 1 yıldan daha uzun süre önce bitirdim. Hatırladığım kadarıyla 25 chunk boyutunda (400x400 blok) boyutunda bir base yapmıştım. Sonrasında her şeye sahip olduğumda haritayı yedekleyip tüm oyunu silmiştim. O günden beri de geri yüklemedim. Harita halen Yandex.Disk üzerinde sakladığım tek kalıntı.

Screenshot_111.png

1 yıldan uzun süre girmeyince tüm dosyaları ".rar" haline getirip yüklemiştim. Doğru bir karar almışım bence bu oyun artık "gereksiz alan israfı".

Genel sunucularını ben de beğenmesem de Single Player olarak ya da bir arkadaşınla CO-OP olarak oynadığında eğlenceli gelebilecek bir oyun. Özellikle teknolojik mod paketleri zamanında hoşuma giden şeylerdi. Artık pek sarmıyor o tip oyunlar. Oynanırlığı var mı var. Ama 5000 kişinin olduğu sunucularda değil!

Son oynadığım Space Astronomy 2 paketini 1 yıldan daha uzun süre önce bitirdim. Hatırladığım kadarıyla 25 chunk boyutunda (400x400 blok) boyutunda bir base yapmıştım. Sonrasında her şeye sahip olduğumda haritayı yedekleyip tüm oyunu silmiştim. O günden beri de geri yüklemedim. Harita halen Yandex.Disk üzerinde sakladığım tek kalıntı.

Eki Görüntüle 317421
1 yıldan uzun süre girmeyince tüm dosyaları ".rar" haline getirip yüklemiştim. Doğru bir karar almışım bence bu oyun artık "gereksiz alan israfı".

Bende katılıyorum buna ama oynamak evet CO-OP oynamak cidden çok zevkli olur biraz da mod kullanıldı mı arkadaşlarınızla çok zevkli maceralar yaşayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan birisi çünkü tamamen farklı senaryolar kurabilirsin tabi tek bir eksikle. Kullandığı altyapı ve mod yapısı çok kalitesiz ki zamanında 25 euro gibi bir fiyata satılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Bazı Youtuber'lar yüzünden Minecraft ayaklar altına alınıyor! Özellikle Batuhan Çelik , Minecraft Evi , Atari Kafa gibi kişilere sesleniyorum. Minecraft modlarını olmumsuz ve gereksiz kullanan çok kişi var. Bunlardan biri de sizlersiniz! Computercraft veya Open Computers gibi modları sanki kodlama biliyorlarmış gibi kullanmalar , Minecraftta savaşma mantığının sol tıka basmak olduğunu bilip daha fazla gereksiz canavar eklemeye çalışanlar , Minecraft küp olmasına rağmen onu gerçekçi göstermeye çalışanlar , Teknik ve Büyü modlarını rastgele atıp modpaketi oluşturanlar... Minecraft'da teknik mod kullananları bileceği bir kural vardır : teknik modlar ile eğlence modları bir araya getirilmez. Önerim Köfteistköfte ve BFChickenGamers gibi kanalları izlemeniz. Clickbait yok , sinir bozma yok , çok bilmişlik yok ve adamlar ne yaptıklarını biliyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı