Sizce ne tür mobil uygulama kodlayabilirim?

Puding Bey

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, mobil uygulama için sizce hangi türde, nasıl, ne işe yarayacak bir mobil uygulama kodlayabilirim?
Kolaydan zora doğru uygulama tavsiyeleri verir misiniz? :)

Size spesifik bir şey öneremem fakat İnternet üzerinde mobil programcılar için oluşturulmuş projeler var. Bunları kodlamayı deneyebilir, çeşitli noktalardan bir kaç uygulamayı birbirine entegre ederek ortaya güzel bir şey çıkarabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, mobil uygulama için sizce hangi türde, nasıl, ne işe yarayacak bir mobil uygulama kodlayabilirim?
Kolaydan zora doğru uygulama tavsiyeleri verir misiniz? :)

Önce basit hesap makinesi uygulaması yazın. Ardından bilimsel olan bir uygulama yazın. Takvim uygulaması olabilir. 3D grafik gerektirmeyen basit oyunlar yazın. Adam asmaca, sudoku, kelime oyunu, kare bulmaca, kağıt oyunları gibi oyunlarda olabilir, satranç, dama, tavla gibi masa oyunlarıda. Son olarak Android için sistem programları da yazabilirsiniz. Metin editörü, screenshot uygulamalası, Windows'ta ki görev yöneticisi ya da GNU/Linux´da ki sistem monitörü gibi sistemin anlık durumunun takip edilebileceği bir uygulamada olabilir, CCleaner gibi gereksiz dosyaları ve önbelleği temizleyen bir temizleme uygulaması da olabilir. Bunların zaten yapılmış birsürü örnekleri var. Önce o uygulamardan indirip ne gibi özellikleri varmış bir inceleyin. Bu sayede kendi uygulamalarınızı tasarladığınız zaman size bir fikir vermiş olur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
İleride oyunlarında kullanabileceğin kısa işlemler yapabilirsin. (Animasyon)
Daha sonra gerçek hayattan olaylar taklit edebilirsin. (Simulasyon)
Kendi oyun karakterlerini yaratabilirsin. (Grafik)
Üç boyutlu grafikler deneyebilirsin.
Kamera efektini deneyebilirsin. (Yön değiştirme)

İlk olarak bir metinsel oyun dene. (Çok sıkıcı bir iş) İlk bilgisayar oyunları öyleymiş. Böylece kendi hikayeni yazmayı öğrenmiş olursun.

Önce basit hesap makinesi uygulaması yazın. Ardından bilimsel olan bir uygulama yazın. Takvim uygulaması olabilir. 3D grafik gerektirmeyen basit oyunlar yazın. Adam asmaca, sudoku, kelime oyunu, kare bulmaca, kağıt oyunları gibi oyunlarda olabilir, satranç, dama, tavla gibi masa oyunlarıda. Son olarak Android için sistem programları da yazabilirsiniz. Metin editörü, screenshot uygulamalası, Windows'ta ki görev yöneticisi ya da GNU/Linux´da ki sistem monitörü gibi sistemin anlık durumunun takip edilebileceği bir uygulamada olabilir, CCleaner gibi gereksiz dosyaları ve önbelleği temizleyen bir temizleme uygulaması da olabilir. Bunların zaten yapılmış birsürü örnekleri var. Önce o uygulamardan indirip ne gibi özellikleri varmış bir inceleyin. Bu sayede kendi uygulamalarınızı tasarladığınız zaman size bir fikir vermiş olur. Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim. Bu bilginiz ile kendime çok iyi bir yol edineceğim. 😊
İleride oyunlarında kullanabileceğin kısa işlemler yapabilirsin. (Animasyon)
Daha sonra gerçek hayattan olaylar taklit edebilirsin. (Simulasyon)
Kendi oyun karakterlerini yaratabilirsin. (Grafik)
Üç boyutlu grafikler deneyebilirsin.
Kamera efektini deneyebilirsin. (Yön değiştirme)

İlk olarak bir metinsel oyun dene. (Çok sıkıcı bir iş) İlk bilgisayar oyunları öyleymiş. Böylece kendi hikayeni yazmayı öğrenmiş olursun.
Ben ilk oyunumu bulmaca yapmak istiyorum. Umarım yapabilirim daha doğrusu. 😂
Size spesifik bir şey öneremem fakat İnternet üzerinde mobil programcılar için oluşturulmuş projeler var. Bunları kodlamayı deneyebilir, çeşitli noktalardan bir kaç uygulamayı birbirine entegre ederek ortaya güzel bir şey çıkarabilirsiniz.
Mantıklı gibi, ama bir birine entegre etme noktasında kafam biraz karışacak gibi.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Bu bilginiz ile kendime çok iyi bir yol edineceğim. 😊

Ben ilk oyunumu bulmaca yapmak istiyorum. Umarım yapabilirim daha doğrusu. 😂

Mantıklı gibi, ama bir birine entegre etme noktasında kafam biraz karışacak gibi.
Entegreden kastım bir oyun ile hesap makinesini entegre etmek değil. Mesela bir alarm programı ile uyku zamanlayıcısı olabilir. Bu ve türevleri gibi ortak noktaları olan uygulamalardan bahsediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı