Sizce telefonun olmaması ayıp bir şey mi?

Neden? Durumum yok bu bayram biraz harçlık topladım oda 480 TL onunla telefon alınmıyor telefon fiyatları da pahalı zaten bir de ailem o topladığın parayla sana yeni elbise alacağız dedi.

Hangi tür müzikler dinliyordunuz merak ettim güzel miydi bari tuşlu telefonların radyosu oluyor bazı modellerde mesela Samsung tuşlu telefonlarında.
Linkin Park, Disturbed ve onun gibileri dinliyordum genelde. Ayrıca hafıza kartında bir de Underground Rap klasörüm vardı. Ne kadar eski nesil varsa vardı içinde. Her telden dinlerdim ama genelde Türkçe dinlemezdim. (Barış Manço, Cem Karaca, Barış Akarsu gibi istisnalar oluyordu.) Gerçi şimdi de çok farklı değil. Gojira, Lorna Shore, Arch Enemy falan dinliyorum.

Radyo çok sıklıkla dinlemezdim ama açacağım zaman da Power FM'den başka dinlemiyordum. Sabahları güzel oluyordu minibüste. Öyle radyo kanalları sadece şarkı çalmıyor, biliyorsundur belki. Her telden bir şeyler oluyordu. Neyse, bir ara müzikleri topluca arşiv diskine attım, telefonu da kaldırdım. Hepsi duruyor mudur bilmiyorum.

Hangi tür müzikler dinliyordunuz merak ettim güzel miydi bari tuşlu telefonların radyosu oluyor bazı modellerde mesela Samsung tuşlu telefonlarında.
Eksen FM'i dene, gerçekten harikadır. Türkiye'de hala ayaktaki tek rock radyosu.
Virgin FMde fena değildir.
Durumum yok bu bayram biraz harçlık topladım oda 480 TL onunla telefon alınmıyor telefon fiyatları da pahalı zaten bir de ailem o topladığın parayla sana yeni elbise alacağız dedi.
Merak etmeyin hocam, ayıp olan hiç bir şey yok.

Ayıp olarak değerlendirecekse kesinlikle ayıp değil. Ama gel gelelim şu anki dönem içerisinde temel ihtiyaçlar arasında yer alacak bir eşya.
Yaşıtlarından telefonla insanlığı değerlendiren dingiller illaki olacaktır bunlara takılma. Ama ders notundan tut, araştırma, gelişim vb. her noktada telefon ihtiyaç. Bu ihtiyacı şu dönemde gidereceğin farklı yollar seni geride bırakacaktır maalesef.

Öncelik sırasına göre değerlendirebilirsin bu durumu.

Ayıp değil.

"Neden telefonun yok?" diye dalga geçmeye çalışan veya yargılayan bir insana da "sana ne?" dedikten sonra kendisini hayatınızdan siliyorsunuz. Açıklama yapmaya çalışmanıza gerek bile yok. Zaten aklı başında bir insan dalga geçermişçesine değil, sadece merak ettiği için sorar böyle bir şeyi.

Kimseye kişisel tercihleriniz olsun veya olmasın kendinizi açıklamaya çalışmakla uğraşmayın. Bunlar bitmez çünkü.

Telefonunuz için de geçmiş olsun. İlerde müsait bir zaman diliminde alırsınız isterseniz. Benim de güya var ama sürekli sessizde ve bilgisayarım varken kırk yılın başında bir elime alıyorum. Olmasa da bir kaybım olmazdı.

Telefon insanın güvenliği ve iletişimi çok gereklidir artık. Bu devirde en azından arama yapma, mesaj gönderme ve Whatsapp için lazım yani.

Geri
Yukarı