Size göre bilim ve sanatın öncüsü kişi?

Bilim konusunda liste epey uzun. Tarihi değiştiren bilime yön veren bir sürü kişi var.

Albert Einstein, Charles Darwin, Nicole Tesla, Isaac Newton, Galileo Galilei, Michael Faraday, Pİsagor, Öklid, Anaximander, Pasteur, Gregor Mendel, Stephan Hawking, Carl Sagan vb. benim aklıma gelenler bunlar.

Son düzenleme:
Galileo, Newton, Einstein, Hawking ve Carl Sagan bana göre. Özellikle Carl Sagan benim ufkumu çok fazla genişletmişti Cosmos ile. Diğer saydığım isimler ise ilgili olduğu dallara çok şey katmış insanlar.

Galileo, İbn-i Sina, Takiyüddin, El-Cezeri, Einstein, Farabi, Uluğ Bey, Nikola Tesla, Michael Faraday, İbn-i Heysem, Issac Newton, Henri Becquerel, Marie Curie... Şimdilik bunlar geldi aklıma.

Tabii bir de bu adam: İsmimin yazdığı yerin üstüne bakar mısınız?

Kendiniz hakkında bilgi verir misiniz? Eğer kayda değer bir katkınız var ise bilim ve sanata araştırmak isterim.
Şaka bir yana Ahmet Ertegün'ü bir araştırabilirsin. Kendisi Led Zeppelin, Eric Clapton, Ray Charles gibi isimleri keşfeden ve star yapan kişidir. Neticede müzik de bir sanat ve bence kesinlikle bir dönemin sanat öncüsü.

Yeni konular

Geri
Yukarı