Size ülkeden gitme şansı verilse

Gider misiniz?

• Giderim

Oy: 20 58,8%
  • Gitmem

Oy: 14 41,2%

• Oy verenlerin toplamı
    34
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rastgele olduğu için "gitmem" dedim. Başka bir 3. dünya ortadoğu ülkesine gidersek ne olacak? Beterin beteride var zaten. Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İzlanda gibi ülkelere giderim ama :)

Atatürkçülükte milliyetçilik ilkesi vardır söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Eğer atatürkçüyseniz ne pahasına olursa olsun ülke ne halde olursa olsun vatanınızı savunmak zorundasınız. Atatürk de ülkeyi kurtardığı zaman halkın %8'i okuma biliyordu.
Savunacağız zaten. Savunacağız! Bu cahiliyeti kökünden kazıyacağız. Atatürk yapamadı. Neden? Çünkü böyle bir şey genç Cumhuriyet' e zarar verirdi. Hilafeti kaldırdı ve neticesinde isyanlar başladı. Sen düşün. Ama bugünün insanları? Hayır. Bugünün insanları ders aldı ve cahiliyeti kökünden yok edeceğine dair ant içti.

Savunacağız zaten. Savunacağız! Bu cahiliyeti kökünden kazıyacağız. Atatürk yapamadı. Neden? Çünkü böyle bir şey genç Cumhuriyet' e zarar verirdi. Hilafeti kaldırdı ve neticesinde isyanlar başladı. Sen düşün? Ama bugünün insanları? Hayır. Bugünün insanları ders aldı ve cahiliyeti kökünden yok edeceğine dair ant içti.
İşte böyle ama bazıları senin gibi düşünmüyor. Biyografisine Atatürkçüyüz yazıyor ama keşke başka ülkede yaşasam fırsatını bulduğum an giderim bu ülkeden diyorlar benim kastettiğim oydu.

İşte böyle ama bazıları senin gibi düşünmüyor. Biyografisine Atatürkçüyüz yazıyor ama keşke başka ülkede yaşasam fırsatını bulduğum an giderim bu ülkeden diyorlar benim kastettiğim oydu.
Onu da anlattım ama. Evet, onlar zaten genç kesim. Umudunu kesmiş ve daha iyi bir hayat için başka bir ülkeye gitmek istiyor. Hayalleri vardır, onları gerçekleştirmek istiyor. Tek başına ülkeyi değiştiremediği için umudunu kesiyor ve başka ülkede hayallerini gerçekleştirmek hayalini kuruyor. Hayalin hayalini kuruyor. O kadar mahvetmişler gençleri.

Onu da anlattım ama. Evet, onlar zaten genç kesim. Umudunu kesmiş ve daha iyi bir hayat için başka bir ülkeye gitmek istiyor. Hayalleri vardır, onları gerçekleştirmek istiyor. Tek başına ülkeyi değiştiremediği için umudunu kesiyor ve başka ülkede hayallerini gerçekleştirmek hayalini kuruyor. Hayalin hayalini kuruyor. O kadar mahvetmişler gençleri.
İşte bu tip hayal kuran atatürkçü olamaz. Atatürkçü olan gencin hayali böyle değil ülkeye nasıl faydam olabilir, nasıl diğer atatürkçü gençlerle bir olup vatana fayda sağlarız? Gibisinden hayal kurması gerekiyor mesela yerli işlemci üretimi diye hayal kurmalı.

Ben gitmem oralara falan alışamam yemeklerine, dillerine vs.

Rastgele olmasa kimse kusura bakmasın ODTÜ bilgisayar mühendisliği kazandım bu yıl Haberlere bak 2 pankart için neler yapılıyor şaka gibi bu ülke akıllı bir yönetici gelmeden düzelmez :(

Rastgele olduğu için gitmem dedim, Türkiye'den kötü fazlasıyla ülke var.

Zaten buraya rastgele düşmedik mi? Bir kere daha kumar oynasak ne kaybederiz diye düşünüyorum. En azından ortdoğuda onla bunla uğraş, yok işlemciymiş, yerliymiş, sınav sistemiymiş, her gün borçlu insanların cinnet geçirmesiymiş bunları duymaz olsaydım daha iyi olurdu.

HA ayrıca Atatürk zamanında yöneticileri halk seçmedi, halkı baya baya cahildi, halkın suçu yoktu. Ama şimdi durum farklı, Atatürk bize seçme, Türkiye'yi daha ileriye taşıma hakkı tanıdı. Ama sonuç ortada... Çooook farklı dönemler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı