Sizi Ateistliğe/Deistliğe İten Nedenler Nelerdir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya bir Müslüman okuyarak, araştırarak ve sorgulayarak Müslümanlığı kabul ettiyse yine bu Ateist arkadaşların bir eleştirisi ve sorunu var mı?
Araştırarak, sorgulayarak ben bu dini seçtim diyen kişi yeterli araştirma yapmamıştır. O kadarki açık bir durum bu. Tanrıya inanırsın o ayri mesele. Dini inanca sahipsin diye ateist ve deistin sana küfür edecek hakki yok elbette.

@actanonverba Seninle gibilerle sitede onlarca kez denk geldim, boş ithamlarda bulunma cevabın varsa cevap ver sadece.

Araştırarak, sorgulayarak ben bu dini seçtim diyen kişi yeterli araştirma yapmamıştır. O kadarki açık bir durum bu. Tanrıya inanırsın o ayri mesele. Dini inanca sahipsin diye ateist ve deistin sana küfür edecek hakki yok elbette.

@actanonverba Seninle gibilerle sitede onlarca kez denk geldim, boş ithamlarda bulunma cevabın varsa cevap ver sadece.
Sana verecek cevabım yok, anladın? Daha açık nasıl söylenir bilmiyorum.

Uzaylılar evren kainat canı sıkıldı biz 2 atom (onlarda tesadüfen ve rasgele oluştular tabii alt parçacıklar bir araya gelerek) bir araya gelelim ve maddeyi maddeden kainatı sonra organik yaşamı yaratalım ama hepsi tesadüfen sonuçta bizi kontrol eden bir şey yok Fizik kanunlarını takan kim hepsi tesadüfen zaten yerini bulur hesabı yaparak bugünkü hale geldik değil mi?
Bir şeyi kafanın almamasi seni hakli çıkarmaz. Moleküller ve atom dediğim parçalar kendi kendine oluşur bu bir gerçektir, bu yaratıcı mudahalesiyle olan bir şey değildir. Abiyonegenez nedir onu öğreniniz. Bu dedigin gibi basit bir mesele olsa evrim çürütülüp gitmişti.
Hele şükür benim gibi düşünen biri çıktı 21 sayfa sonunda.
Jira'nin yazdığını uygulasan senin daha iyi olur, ne de molekül ve atomdan anlamadığın halde gülücükler atarak öyle bir şey olamaz havasindasin.

Kimse beni yanlış anlamasın ama vereceği cevap kalmayınca yani cidden bilgisi bitince birinin "öyle yaratılmıştır" dediğini duyunca ameliyatlı yerime vurulmuş gibi oluyorum resmen🤣 Hiç karşıdakine protein sentezini anlatır mısın veya abiyonegenez nedir veya karbon çözülmesi ve yıldız tozu nedir diye soranı görmedim. Hemen kesiliyor konu bir anda ve tartışmaya dönüyor.

Uzaylılar evren kainat canı sıkıldı biz 2 atom (onlarda tesadüfen ve rasgele oluştular tabii alt parçacıklar bir araya gelerek) bir araya gelelim ve maddeyi maddeden kainatı sonra organik yaşamı yaratalım ama hepsi tesadüfen sonuçta bizi kontrol eden bir şey yok Fizik kanunlarını takan kim hepsi tesadüfen zaten yerini bulur hesabı yaparak bugünkü hale geldik değil mi?
Madem fizik kanunlarını bu kadar düşünüyorsunuz, tesadüf ve olasılığı yanlış yorumlayarak abiyogenezi alaya alıyorsunuz. Aynı sorular ile tanrının nasıl kendi kendine var olabileceğini de sorguladınız mı? "Tanrı, fizik kanunlarından üstündür." düşüncesinden başka bir öneriniz var mı?

Madem fizik kanunlarını bu kadar düşünüyorsunuz, tesadüf ve olasılığı yanlış yorumlayarak abiyogenezi alaya alıyorsunuz. Aynı sorular ile tanrının nasıl kendi kendine var olabileceğini de sorguladınız mı? "Tanrı, fizik kanunlarından üstündür." düşüncesinden başka bir öneriniz var mı?
Muazzam:) Ama o soru da sorulamıyor işte. Bu sefer de insan aklı yetmez böyle derin konulara dendiğini çok duydum🤣

Bu kaynak bir yaratıcı tarafından oluşturulmadığı sürece insan nasıl yoktan var olabilir? Dünya 3 kusur milyar yıldır var(tam hatırlamıyorum). Ve evren kim bilir kaç yıldır var. İnsan gibi eşi olmayan bir canlının durduk yere ortaya çıkması ve 70 yıl sonra yokluğa gitmesi ne kadar mantıklı?
Evrimi bilirsen mantıklı olduğunu anlarsin. Dünya 4.5 milyar yaşında, evrende 13 milyar küsür yaşında. Durduk yere hiçbir canli var olmuyor, evrim aşamalı bir süreçtir. Bir anda oluşabilecek hadiseler değil. Milyonlarca, milyarlarca yil sonunda değişime uğrayıp bugünkü halini aldi canlilar. Insansi maymun türlerinden de 20'den fazla tür vardi tam sayiyi hatirlamiyorum. Moleküller ve atom kendiliginden oluşuyor. Sadece senin için değil evrimi bilmeyen herkes bu kendi kendine oluşumun imkansiz olduğunu iddaa ediyor ama maalesef gerçekler böyle değil. Kendini kimyacilarda, biyogenetikçilerden daha akıllı sanan bir kitle var.

@painkiller Ben yine seviyesiz damgasi yedim bu konuda. Cevap veremeyince karşıdaki kişi bana böyle diyor ben anlamadim bunlari.
Mavi ekran hatasi verirler bu yanittan sonra.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı