Sizi en çok etkileyen filmler nedir?

Hızlı Ve Öfkeli.

Araba sevgisi aşıladı. Paul Walker sağ olsun JDM'ciyiz :D

Ama Dodge Charger ve Porsche Panamera'nın kapıştığını gördüm onlar da fena değil.
(Gaziantep'te aynı caddede Charger ve Panamera birbirini bulup nasıl sidik yarışına girdiler acaba?)

Bunu forumun çok yerinde yazmışımdır herhalde yakında forumda adım Trainspotting fanı diye çıkarsa şaşmayın :D

Beni en çok etkileyen film Trainspotting olmuştur. Ha elbet bunun dışında da etkileyen film çoktur. Hatta daha dün Ingmar Bergman'ın Yedinci Mühür filmini izlemiştim o da beni etkiledi. Ölüm, inanç, bunların korku ile füzyonu ve zaman gibi faktörleri ince eleyip sık dokumuş ama aynı zamanda bu denli sayfalarca okusan içinden çıkamayacağın konuları bayağı basite indirgeyip bir buçuk saate sığdırabilmiş bir film.

Neyse Trainspotting'e gelecek olursam eğer, bilmiyorum gerçekten Trainspotting beni evreniyle de, müzikleriyle de (ki özellikle müziklerini severim keza İngiltere, İskoçya ortamını ve stereotip'ini çok iyi yansıtıyor üstelik güzeller de), konusuyla da, vermek istediği mesajlarla da kısaca her şeyiyle beni etkileyip en favorim diyebildiğim ilk film oldu. Geçenlerde kitabını da bitirdim ve ikinci defa izledim. Ve en favorim kanısına o zaman vardım. İşin ilginci daha dün izlediğim Yedinci Mühür'ün ele aldığı konu çok daha derin olmasına karşın Trainspotting benim halen çok daha hoşuma gidiyor. Biraz daha uzun yazmak isterim ama buna biraz üşeniyorum o yüzden sana Letterboxd'de ikinci izleyişimden sonra yaptığım incelemeyi koyuyorum, lakin yazı ingilizce haberin olsun. Çok zor tarzda değil eğer biraz biliyorsan muhtemelen anlarsın. Sadece ufak bir şey uzun.

My ★★★★★ review of Trainspotting on Letterboxd A ★★★★★ review of Trainspotting (1996)

Ruroini Kenshin: Başlangıç bir de Final olarak 2 filmi var izlemezseniz çok şey kaybedersiniz. Asyalı filmlerini pek sevmezdim ama ön yargımı bu samuray filmiyle bozdum.

Spartacuste gözlerim dolmuştu bir de arrowun ilk sezonunu çok severim sonradan bozup saçma sapan bir dizi oldu ama yeri ayrıdır bende.

Başlıyorum: joker 2019, Çizgi Pijamalı çocuk, Piyanist, Batman Dark knight,Esaretin bedeli, Kanlı elmas, Yeşil yol ,Breaking bad (dizi olarak),Rick and Morty(yetişkin animasyon),

Yeni konular

Geri
Yukarı