Sizin için en özel işletim sistemi nedir?

Daha fazla  
Geçen gün bir tane arkadaşım eski bir laptop getirdi. Intel atom işlemcili ve XP kurulu. En son 15 yıl önce gördüğüm o arayüzü görünce bir an eski anılarım aklıma geldi. Kasa kasa oynadığım Vice City (San Andreas kaldırmıyordu) ve oyunun o açılış sesi, CS 1.6 ve hatırlamadığım milyon tane anı ile benim için en özel işletim sistemlerinden birisi olmuştur. Sizin için en özel işletim sistemi hangisi ve neden özel?

Son düzenleyen: Moderatör:
XP ve 7'dir hocam. İlk bilgisayarım geldiğinde XP kuruluydu, virüs girmesi sonucu 7 attırmıştık. Ondan dolayı çok özel gelirler bana. Linux dağıtımı olarak ise Mint özeldir benim için çünkü kurduğum ve kullandığım ilk linux tabanlı işletim sistemidir.

Geçen gün bir tane arkadaşım eski bir laptop getirdi. Intel atom işlemcili ve XP kurulu. En son 15 yıl önce gördüğüm o arayüzü görünce bir an eski anılarım aklıma geldi. Kasa kasa oynadığım Vice City (San Andreas kaldırmıyordu) ve oyunun o açılış sesi, CS 1.6 ve hatırlamadığım milyon tane anı ile benim için en özel işletim sistemlerinden birisi olmuştur. Sizin için en özel işletim sistemi hangisi ve neden özel?

Windows 10 benim için çok özel aslında 😂, amcam bana laptop vermişti ilk kez Windows 10 kullanıyordum tabii ki benden alıp başka arkadaşına hediye etti ayrı konu ama çok mutluydum o zamanlar PC'm oldu diye 😅.

Benim için Linux Mint Cinnamon sürü müdür? Garuda ile başlayıp bırakmayı düşündüğüm Linux serüvenime devam etmemi sağladı.

Garuda'dan NVIDIA sürücüsü kuracağım diye canım çıktıktan sonra sürücü yöneticisini görünce çok sevinmiştim. Arayüzün de tanıdık ama daha iyi bir yapıda olması beni kendisine bağlamıştı.

En özel... Sanırım Win XP'de geçen çocukluk anılarım, demo oyun cdleri(PCNET, CHİP vb.) benim için bayağı özeldi. İnternet için telefon ağını kullanıp kablosunu beyaz kasaya takardık falan.

Win 7 ile de çok LOL, bir sürü bilindik bilinmedik MMORPG, Skype anılarım olmuştu.

Şimdiyse bu ve bunun gibi sistemleri halen bir şekilde kullanılabilir kılan hafif linux dağıtımlarını da özel kategorime dahil etmek istiyorum. 2 GB RAM mi var? SSD + hafif linux formülü uygula kullan geç...

En özel... Sanırım Win XP'de geçen çocukluk anılarım, demo oyun cdleri(PCNET, CHİP vb.) benim için bayağı özeldi. İnternet için telefon ağını kullanıp kablosunu beyaz kasaya takardık falan.

Win 7 ile de çok LOL, bir sürü bilindik bilinmedik MMORPG, Skype anılarım olmuştu.

Şimdiyse bu ve bunun gibi sistemleri halen bir şekilde kullanılabilir kılan hafif linux dağıtımlarını da özel kategorime dahil etmek istiyorum. 2 GB RAM mi var? SSD + hafif linux formülü uygula kullan geç...
Ekleme yapmak istiyorum: Az önce 2 GB RAM'li kasamın 1 GB RAM'i arıza yaptı ve 1 GB RAM kullanmak zorunda kaldım. Ona rağmen halen denk performansla çalışan antiX benim için özel sırasında daha üstlere çıktı kesinlikle.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı